Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
Skansen w Kaszczorku zaprasza na letnie zajęcia

Skansen w Kaszczorku zaprasza na letnie zajęcia

Mirosława Kruczkiewicz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Przyjemne z pożytecznym - zabawę z poznawaniem historii i ochroną środowiska - połączą uczestnicy letnich zajęć.
Tak w plenerze bawią się uczestnicy zajęć Domu Muz. W najbliższych dniach placówka zaprasza dzieci na warsztaty pt. „Wytwórczy park”

Tak w plenerze bawią się uczestnicy zajęć Domu Muz. W najbliższych dniach placówka zaprasza dzieci na warsztaty pt. „Wytwórczy park” ©Archiwum Domu Muz

Dzisiaj o godz. 15 Dom Muz na toruńskim Podgórzu zaprasza dzieci na podwórko przy ulicy Drzymały. Odbędą się tam warsztaty recyklingowe, podpowiadające, jak powtórnie wykorzystać butelki PET, słoiki, rolki od papieru, kawałki tkaniny.

Ptaki, lampiony, kolczyki

Jak zapowiadają organizatorzy zajęć na Podgórzu, z rolek od papieru ozdobionych samoprzylepnym filcem i pasmanterią powstaną różnego rodzaju ptaki. Uczestnicy warsztatów wykonają też lampiony ze słoików, a plastikowe butelki ozdobią metodą decoupage. Powstaną kolczyki i przyborniki na kredki.

Zobacz także: Fatalne skutki ulewy w Kujawsko-Pomorskiem [ZDJĘCIA]Podobne zajęcia zaplanowano na czwartek o tej samej porze na podwórku przy ul. Armii Ludowej. Wstęp jest wolny.

Do dwóch swoich oddziałów dzieci i młodzież zaprasza dziś również Muzeum Okręgowe. Młodsi uczniowie poznawać będą dzieje ubioru na zajęciach pt. „Z modą przez wieki” w Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej, a starsi, w wieku od 15 lat, pogłębią swoją wiedzę o toruńskich kamienicach na prelekcji z pokazem w muzealnej bibliotece przy ul. św. Jakuba 20a. Jedne i drugie zajęcia rozpoczynają się o godz. 11, a wstęp na nie kosztuje 7 zł.

Chata stoi, jak stała

W wakacyjne czwartki i niedziele nadarza się niecodzienna okazja indywidualnego zwiedzania Parku Etnograficznego w Kaszczorku, który w pozostałe miesiące jest udostępniany jedynie grupom - co najmniej dziesięcioosobowym. Park należy do Muzeum Etnograficznego.

Zobacz także: Toruń. Demonstracja przeciw zmianom w SN [SOBOTA]W skansenie położonym nad Drwęcą, w pobliżu jej ujścia do Wisły, na zwiedzających czekają zagroda rolniczo-rybacka i wystawa architektury związanej z rybołówstwem i zajęciami wodnymi. Wchodząca w skład zagrody okazała drewniana chałupa z końca XVIII wieku stoi w tym samym miejscu, gdzie kiedyś ją wybudowano. Należała do jednej z najzamożniejszych rodzin w Kaszczorku, trudniącej się zarówno rolnictwem, jak i rybołówstwem. Pozostałe obiekty zagrody zostały tu przeniesione z innych miejscowości. To stodoła, obora, szałer i wiata na łodzie.

Zobacz także: Kamil Czeszel, dance i dziewczyny na plaży [WIDEO]W drugiej części skansenu, poniżej zagrody, znajdują się obiekty związane z pracą rybaków i wodniaków: barki mieszkalne z Fordonu i toruńskiej Winnicy, wiata nadjeziorna, buda rybacka z Kaszczorka i prom ze wsi Kępki koło Elbląga, który przewoził ludzi i towary przez Nogat.

W lipcowe i sierpniowe czwartki i niedziele wodniacki skansen można zwiedzać w godz. 10-16. Bilety są po 3 i 5 zł.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo