Skoki narciarskie dziś, Puchar Świata w Niżnym Tagile: KONKURS, WYNIKI. 21.11.2021 Żyła najlepiej z Polaków. Wygrał Granerud

Tomasz Kuczyński
Piotr Żyła
Piotr Żyła Andrzej Banas
W niedzielę 21.11.2021 w Niżnym Tagile odbył się drugi konkurs nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po pierwszej serii prowadził Norweg Halvor Egner Granerud, który wygrał całe zawody. Do finałowej serii z pięciu Polaków awansowali tylko Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Żyła zajął 16. miejsce, poprawiając się o osiem miejsc. Poniżej znajdziesz WYNIKI

Wyniki konkursu na żywo możecie zobaczyć poniżej:

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile NA ŻYWO 21.11.2021

Skoki narciarskie Niżny Tagił 2021 NA ŻYWO: KONKURS LIVE

Relacja na żywo ze skoków narciarskich w Niżnym Tagile 2021
Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zapis relacji LIVE

Halvor Egner Granerud - 122 m. Norweg wygrał drugi konkurs. Drugie miejsce Karl Geiger (pozostał liderem PŚ), trzeci Stefan Kraft. Piotr Żyła - 16. Andrzej Stękała - 30.

Jan Hoerl - 104,5 m... Nie będzie na podium. Teraz 23.

Karl Geiger - 112,5 m. Niemiec jest liderem!

Kraft awansował już o 10 miejsc.

Ciągle prowadzi Kraft. Teraz skoki odbywają się przy gęsto padającym śniegu.

Piotr Żyła siedem miejsc w górę (był 24. po I serii). Andrzej Stękała jest teraz 20. i zajmie pewnie 30. miejsce. Zostało 10 skoczków.

Stefan Kraft - 127 m. Nowy lider.

Piotr Żyła już pięć miejsc wyżej.

Robert Johannson - 123,5 m. Druga pozycja.

Piotr Żyła awansował już o cztery miejsca. Awansował do czołowej "20".

Marius Lindvik - 122 m. Drugie miejsce.

Stephan Leyhe - 127 metrów. Jest nowy lider. Piotr Żyła trzeci.

Piotr Żyła - 122 metry. Jest teraz drugi. Prowadzi Niemiec Pius Paschke.

Andrzej Stękała - 108,5 m. Jest ostatni, po czterech skoczkach.

Zaczęła się II seria.

Seria finałowa rozpocznie się o godz. 17.07.

Halvor Egner Granerud prowadzi po I serii. Piotr Żyła jest 24. Andrzej Stękała 27.
Do finałowej serii nie awansowali Kamil Stoch (33. miejsce), Dawid Kubacki (35.) i Jakub Wolny (44.).

Karl Geiger - 126 metrów. 3. miejsce.

Halvor Egner Granerud - 134,5 m! Norweg prowadzi!

Kamil Stoch - 112 metrów... Jest 30, bez awansu.

Cene Prevc - 125 m. Słoweniec jest 3.

Robert Johansson - 112,5 m. Rekordzista skoczni jest 10.

Dawid Kubacki - 113,5 m. Słabiutko... Teraz 25. miejsce. Awansował teraz Andrzej Stękała.

Andrzej Stękała pierwszy na liście oczekujących na awans.

Daniel Huber - 127,5 m. Austriak jest drugi. Prowadzi jego rodak Jan Hoerl.

Piotr Żyła awansował do serii finałowej.

Piotr Żyła pierwszy na liście oczekujących.

Jan Hoerl - 126,5 m. Austriak nowym liderem. Piotr Żyła drugi na liście oczekujących na awans.

Daniel Andre Tande - 126,5 m. Teraz on jest na drugim miejscu.

Johann Andre Forfang - 125 m. Norweg jest drugi.

Piotr Żyła drugi w kolejce do awansu do serii finałowej.

Simon Ammann - 119,5 m. Jest ósmy, przed Żyłą.

Piotr Żyła czwarty wśród oczekujących na awans.

Stefan Kraft z awansem do II serii.

Timi Zajc już ma awans do serii finałowej.

Piotr Żyła - 120,5 m. Teraz jest siódmy.

Konkurs odbywa się przy padającym śniegu. Zaczyna się wzmagać wiatr. Prowadzi Timi Zajc.

Timi Zajc -125,5 m. Słoweniec objął prowadzenie.

Jakub Wolny - tylko 111 metrów... Teraz szósty, na ośmiu skoczków.

Austriak Stefan Kraft -121,5 m. Nowy lider.

Rosjanin Roman Trofimow - 121 metrów. Prowadzi.

Andrzej Stękała - 120 metrów. Polak jest liderem.

Rozpoczął się drugi konkurs inauguracji Pucharu Świata w Niżnym Tagile w Rosji.

W konkursie nie wystąpi Ryoyu Kobayashi. Japończyk został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

W kwalifikacjach pierwszy był Markus Eisenbichler. Miejsca Polaków: 8. Dawid Kubacki, 25. Kamil Stoch, 26. Piotr Żyła, 32. Andrzej Stękała, 45. Jakub Wolny. Nie awansował 55. Stefan Hula.

Tak zapowiadaliśmy niedzielne zawody:
W niedzielnych kwalifikacjach na pewno wystąpią Andrzej Stękała (numer 9), Jakub Wolny (15), Stefan Hula (30), Piotr Żyła (34), Dawid Kubacki (58) i Kami Stoch (66). Czy dołączy do nich Klemens Murańka, który wcześniej miał pozytywny wynik testu na koronawirusa? W niedzielę został poddany testom jeszcze raz. Wszystko wskazuje jednak na to, że Murańka nie wystąpi w kwalifikacjach.

W finałowej serii sobotniego konkursu było tylko dwóch Polaków. Kamil Stoch błysnął formą i z 20. miejsca awansował na 5. Kubacki był 13.
- Jestem zadowolony z całego dnia, bo z trzech skoków dwa były naprawdę dobre. Pech chciał, że akurat nie wyszedł mi ten w pierwszej serii konkursowej. Ten trzeci, był taki, o jakie nam chodzi - ocenił Stoch.

Inauguracyjny konkurs Pucharu Świata sezonu 2021/2022 w Niżnym Tagile wygrał Niemiec Karl Gaiger i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Norweg Halvor Egner Granerud.

Puchar Świata, Niżny Tagił, 21.11.2021 r.