Skórnicki nie miał sobie równych

PAP
Adam Skórnicki (PSŻ Milion Team Poznań) wygrał z kompletem 15 punktów finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, rozegrany w Lesznie.

<!** Image 2 align=right alt="Image 92356" sub="Adam Skórnicki (na zdjęciu) - nowy indywidualny mistrz Polski /Fot. Jarosław Pabijan">Wicemistrzem kraju został Jarosław Hampel (Unia Leszno) - 13 pkt, a brązowy medal wywalczył Grzegorz Walasek (ZKŻ) - 12 pkt. Jedyny przedstawiciel Pomorza i Kujaw Robert Kościecha (Unibax Toruń) uplasował się na ósmej pozycji. Torunianin wywalczył siedem oczek.

Zwycięstwo Skórnickiego to duża niespodzianka. 32-letni zawodnik PSŻ Milion Team Poznań dopiero drugi raz wystąpił w finale IMP, a jego największymi dotychczas sukcesami na krajowych torach było wicemistrzostwo par klubowych i medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

Wychowanek Unii Leszno w finale imponował startami i praktycznie nie miał sobie równych na torze. Po czterech biegach miał na koncie cztery zwycięstwa, ale mistrzowski tytuł przypieczętował dopiero w 19. wyścigu. Po zaciętej walce pokonał mającego wówczas jeszcze szanse na złoty medal Walaska.

Wicemistrzowski tytuł po raz trzeci w karierze przypadł Hampelowi, który nie ukrywał, że miał apetyt na złoto.

- To, co Adam dziś wyprawiał na torze, pozbawiło nas wszelkich złudzeń - przyznał jednak zawodnik Unii Leszno.

<!** reklama>Poza podium znalazł się najbardziej utytułowany polski żużlowiec Tomasz Gollob. W ostatnim wyścigu przegrał z Hampelem i 11 punktów wystarczyło mu tylko na zajęcie czwartej lokaty.

Broniący mistrzowskiego tytułu Norweg z polskim paszportem Rune Holta nie ukończył zawodów. W 16. biegu upadek zaliczył Janusz Kołodziej, a zamykający stawkę Holta uderzył w motocykl tarnowianina. Mimo że został dopuszczony przez lekarza do dalszej jazdy, Holta postanowił wycofać się z mistrzostw.(PAP)