Skuteczni Holendrzy długo się nie poddawali

W drugim swoim meczu w mistrzostwach świata dywizji 1 (grupa A) w Innsbrucku polscy hokeiści pokonali Holandię 6:4 (2:2, 1:1, 3:1).

To drugie zwycięstwo Polaków w turnieju. W niedzielę pokonali Wielką Brytanię 2:1, po serii rzutów karnych.

Polacy, po sporym wysiłku, trzykrotnie obejmowali prowadzenie, rywale - trzykrotnie doprowadzali do wyrównania, grając z imponującą skutecznością. Przykładem bilans strzałów po dwóch tercjach: 27-10 na korzyść drużyny polskiej i wynik - 3:3. Przełom nastąpił na początku trzeciej, kiedy to Polacy w okresie 1.13 min strzelili dwie bramki.

<!** reklama>Gole padały często w zaskakujących okolicznościach. Dwukrotnie hokeiści zdobywali bramki, gdy ich drużyna grała w osłabieniu: uznany za najlepszego zawodnika meczu Leszek Laszkiewicz (25 min) i Douglas Stienstra z karnego, podyktowanego za faul Grzegorza Piekarskiego. Holendrzy także czwartą swoją bramkę zdobyli z karnego w ostatniej minucie meczu - strzelcem był Bradley Smulders, którego wcześniej sfaulował Adam Borzęcki.

W środę, po dniu przerwy, Polacy zmierzą się z Kazachstanem, który wczoraj pokonał Koreę Płd. 5:1.

Polska - Holandia 6:4 (2:2, 1:1, 3:1). Bramki - dla Polski: L. Laszkiewicz - dwie (4, 25), M. Kolusz (12), Adrian Labryga (41), M. Urbanowicz (43), A. Borzęcki (52); dla Holandii: N. de Jong (11), M. Korthuis (20), D. Stienstra (28, karny), B. Smulders (60, karny).

Polska: Radziszewski - Noworyta, Kłys, L. Laszkiewicz, Słaboń, Bagiński - Rompkowski, Labryga, Różański, Zapała, Kolusz - Borzęcki, Piekarski, M. Piotrowski, Pasiut, Dołęga - B. Piotrowski, Dronia, Jaros, Kowalówka, Urbanowicz.