Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Skwer przy Chopina zmieni swoje oblicze

Skwer przy Chopina zmieni swoje oblicze

ak

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Toruń jako jedyne miasto w Polsce uczestnicy w projekcie Euroscapes (dotyczącym zarządzania zabytkową zielenią na terenie miasta).

Toruń jako jedyne miasto w Polsce uczestnicy w projekcie Euroscapes (dotyczącym zarządzania zabytkową zielenią na terenie miasta).


- W lipcu gościliśmy uczestników tego przedsięwzięcia - mówi Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia. Chcieliśmy, aby po toruńskiej konferencji zostało coś trwałego.

Zaprosiliśmy więc jej uczestników do udziału w warsztatach na terenie pomiędzy ulicami Chopina i Bydgoską a Alejami 500-lecia. Naszym celem było, aby goście z zagranicy podsunęli nam swoje pomysły na zagospodarowanie tego trochę zaniedbanego terenu. Uczestnicy, po zapoznaniu się z warunkami terenowymi i sąsiedztwem, otrzymali sztalugi i przyrządy do rysowania. Oprócz zaprezentowania pomysłów mogli też określić różne przyszłe funkcje i przeznaczenie wskazanego obszaru. Mimo ogromnego upału wszyscy bardzo zaangażowali się w prace.

Niektóre projekty były bardzo interesujące. Ich elementy na pewno zostaną wykorzystane w pracach projektowych realizowanych obecnie przez Wydział Środowiska i Zieleni. Na skwerze przy ulicy Chopina znajdzie się integracyjny plac zabaw dla dzieci w różnym wieku, przestrzeń dla starszych osób, przestrzeń dla muzyki i letnia kawiarnia, która będzie zlokalizowana obok tzw. grzyba. Nie zabraknie również elementu wodnego. Ponadto poprosiliśmy uczestników o wymyślenie nazwy dla nowego zieleńca. Wiele osób miało pomysły związane z muzyką - wśród propozycji znalazły się m.in nazwy takie jak: Ogród Muzyki czy Harmonia Europy.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo