Słabsze od mistrzyń z Aten

Redakcja
Polska przegrała z Chinami 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 22:25) w meczu turnieju olimpijskiego siatkarek grupy A.

Znakomita gra Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Małgorzaty Glinki nie wystarczyła do pokonania aktualnych mistrzyń olimpijskich. Polki doznały drugiej porażki w turnieju olimpijskim, ale wciąż mają szanse na awans do ćwierćfinału.

Pierwszy set w wykonaniu polskich siatkarek był doskonały. Pierwszoplanową postacią była Katarzyna Skowrońska-Dolata, której w żaden sposób nie potrafiły powstrzymać Azjatki.

Porażka musiała mocno zdenerwować gospodynie, które już na początku drugiej partii wygrywały 8:2. Polkom udało się jeszcze zmniejszyć straty do trzech punktów (8:11), ale później dominacja Chinek nie podlegała dyskusji. W trzecim secie Polki miały kłopoty z przyjęciem, nie pomagały również zmiany przeprowadzone przez trenera Bonittę.

Polki miały ogromne szanse na doprowadzenie do tie-breaku. Przy stanie 22:20 dla Polski chiński szkoleniowiec Zhonge Chen poprosił o czas. To najwyraźniej wybiło „biało-czerwone” z rytmu, które nie zdobyły już punktu i po raz drugi w turnieju olimpijskim przegrały.

<!** reklama>Wczorajsze wyniki grupy A i tabela: Chiny - Polska 3:1 (22:25, 25:15, 25:20, 25:22), Kuba - USA 3:0 (25:15, 26:24, 25:17), Japonia - Wenezuela 3:0 (25:12, 25:17, 25:12).

1.Chiny246:1
2.Kuba246:1
3.Japonia234:3
4.USA233:4
5.Polska222:6
6.Wenezuela220:6

Wczorajsze wyniki grupy B i tabela: Algieria - Serbia 0:3 (14:25, 13:25, 13:25), Brazylia - Rosja 3:0 (25:14, 25:14, 25:16), Kazachstan - Włochy 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)

1.Brazylia246:0