0 1 połowa

Lechia Gdańsk

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Śląsk Wrocław rzutem na taśmę remisuje z Lechią (2:2). Na 2 bramki Flavio Paixao odpowiedzieli Krzysztof Mączyński z rzutu karnego i Michał Chrapek w doliczonym czasie gry!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Conrado.

• Goście protestowali -ich zdaniem napastnik Śląska zagrywał ręką, ale Tomasz Musiał gola uznaje. Jeszcze była przepychanka. O dziwo, bez kartek.

• Kapitalne diagonalne podanie Jakuba Łabojkow w pole karne do Filipa Raicevicia, który chciał przyjąć piłkę w polu karnym na klatce piersiowej, ale mu odskoczyła. Finalnie szczęśliwie, bo dopadł do niej Michał Chrapek, który huknął w same widły!

• REMIS WE WROCŁAWIU! MICHAŁ CHRAPEK!!!

• Flavio Paixao na spalonym.

• Korner dla Lechii. Piłkarze Piotra Stokowca mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Pięć minut dolicza Tomasz Musiał.

• Będzie jeszcze rzut rożny po interwencji Conrado.

• Michał Chrapek faulowany przez Macieja Gajosa na prawej stronie. Niemal całym zespołem Śląsk jest w okolicach pola karnego Lechii.

• Paweł Żuk wchodzi za Jaroslava Mihalika. To pierwsza (!) zmiana w ekipie Lechii!

• Tomasz Makowski huknął jak Łotysz. Albo i wyżej.

• Lubambo Musonda schodzi, Przemysław Bargiel wchodzi.

• Kristers Tobers uderza z dystansu na wiwat.

• Strata gospodarzy na prawej stronie i kontra Filipa Mladenovicia. Gubi piłkę kilka metrów za linią środkową.

• Damian Gąska pada w polu karnym Lechii po starciu fizycznym z Michałem Nalepą i Tomaszem Makowskim. Tym razem sędzia nie wskazuje na "wapno".

• Zakotłowało się przed bramką Matusa Putnocky'ego. Ostatecznie gospodarze wybijają na uwolnienie.

• A teraz Conrado wywalczył rzut rożny. Rośli defensorzy Lechii idą w pole karne Śląska.

• Akcja Śląska prawą stroną przynosi aut na wysokości "szesnastki" Lechii. Daleki wyrzut wprost do Dusana Kuciaka. Ten posyła lagę do Flavio Paixao, ale ten był bez szans w walce o piłkę.

• Lubambo Musonda dopada do bezpańskiej piłki na 25. metrze. Siła była, ale precyzja... Dusan Kuciak z "piątki".

• A teraz Przemysław Płacheta wywalczył rzut rożny. Coraz głośniejszy doping kibiców gospodarzy.

• Gospodarzom uda się wyrównać?

• 10 201 widzów we Wrocławiu.

• Robi się coraz goręcej w okolicach pola karnego Lechii. Ci dwoją się i troją, wybijając piłkę na uwolnienie.

• Przemysław Płacheta rozpędził się lewą stroną i zagrywa w pole karne. W ostatniej chwili obrona Lechii uprzedza Filipa Raicevicia.

• I pierwsza ofensywna akcja Damiana Gąski. Na straty - faulował Filipa Mladenovicia.

• Damian Gąska zmienia Roberta Picha.

• KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Precyzyjne uderzenie kapitana Śląska w lewy dolny róg, tuż przy słupku! To było kluczowe, bo Dusan Kuciak wyczuł jego intencje, ale nie zdołał sięgnąć piłki!

• Rzut karny dla Śląska! Michał Chrapek faulowany w "szesnastce" Lechii przez Tomasza Makowskiego!

• Dusan Kuciak ratuje kolegów przed utratą gola! Jedną ręką przenosi piłkę nad poprzeczką po główce Filipa Raicevicia!

• 60% Posiadanie piłki 40%

• Kontra Lechii. Niezła wrzutka z prawej strony i Diego Żivulić wybija piłkę na uwolnienie.

• I przeciągnięte dośrodkowanie Dino Stigleca...

A po chwili Jakub Łabojko został zablokowany.

• 14/1 Strzały/strzały celne 9/2

• Kolejne zupełnie nieudane dośrodkowanie Dino Stigleca. Ma co ćwiczyć na treningach.

• Filip Raicević zmienia Erika Sxposito.

• Podobnie było z próbą Michała Chrapka.

• A teraz uderzał Erik Exposito. Został zablokowany.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Lechii. W kila podań piłka znalazła się w okolicach pola karnego Śląska, gdzie Filip Mladenović zgubił ją w dziecinny sposób.

• Maciej Gajos trafia w mur. Jeszcze chciał podać na lewą stronę do Conrado, ale w to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Żółta kartka dla Israela Puetro za faul Flavio Paixao. Defensor Śląska nie zagra w następnym spotkaniu przeciwko Pogoni Szczecin.

• Robert Pich zbiega z piłką z lewej strony do środka. Uderza płasko zza linii 16. metra obok bramki Lechii.

• W odpowiedzi atak gospodarzy prawą stroną. Lubambo Musonda centruje, ale do nikogo.

• Robert Pich wybija na uwolnienie.

• Gdańszczanie znowu blisko pola karnego Śląska. Israel Puetro nieczysto trafia w piłkę, który wychodzi poza linię końcową.

• Flavio Paixao był bliski hattricka! Po centrze z rzutu rożnego główkuje tuż obok lewego słupka!

• Goście idą za ciosem. Dośrodkowanie Conrado zablokowane, ale jest korner.

• Idealne zagranie Filipa Mladenovicia z lewej strony za linię obrońców i Flavio Paixao uderza bez przyjęcia nie do obrony!

• DUBLET FLAVIO PAIXAO!!!

• Drugą połowę zaczynają goście. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Wrocławia na drugie trzy kwadranse meczu Śląsk - Lechia. Po bramce Flavio Paixao prowadzą goście.

• Początek spotkania należał do Śląska, ale goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Bardzo aktywny jest Conrado, który był trudny do upilnowania przez rywali. Rajd prawym skrzydłem zakończył asystą-"ciasteczkiem", wykładając piłkę Flavio Paixao kilka metrów do pustej bramki. Ten wykorzystał to pewnym strzałem głową.

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

• +7'
    Koniec pierwszej połowy. Po bramce Flavio Paixao Lechia prowadzi we Wrocławiu ze Śląskiem (1:0)

• +6'

Powalony Flavio Paixao. Przez chwilę nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• +5'

Żółta kartka dla Macieja Gajosa za faul.

• +4'

Bardzo dobre diagonalne podanie ze środka na lewe skrzydło do Przemysława Płachety. Ten zagrywa płasko na bliższy słupek do Erika Exposito, ale sędzia dopatrzył się przewinienia Hiszpana.

• +2'

Nie ma drugiej bramki dla Lechii! Kristersowi Tobersowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę i skierować ją do pustej bramki!

• Tomasz Musiał dolicza 7 minut do pierwszej połowy.

• Matus Putnocky piąstkuje poza pole karne po centrze Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Po chwili korner.

• Decyzja pozostaje niezmienna

• Przedłuża się przerwa i sędzia zbiega do monitora! Może być anulowana kartka dla Zambijczyka i czerwona!

• Defensor Lechii jest opatrywany przez sztab medyczny. A sędzia nasłuchuje komunikatów z wozu VAR.

• Żółta kartka dla Lubambo Musondy za faul na Filipie Mladenoviciu.

• Mario Maloca zdecydowanie i pewnie wybija piłkę po centrze Dino Stigleca. Dośrodkowania Chorwata mają bardzo niski procent dokładności...

• Flavio Paixao dostaje bardzo dobre podanie z głębi pola i wychodzi sam na sam z Matusem Putnockym. Był jednak na spalonym.

• Spokojnie. Zaraz się rozkręcą

• Błąd Śląska przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego. Piłkę przechwycił Kristers Tobers, który wywalczył rzut rożny. Po centrze Macieja Gajosa Michał Napela uderza głową nad bramką.

• Świetnym prostopadłym podaniem Flavio Paixao "wypuścił" Conrado. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Lubambo Musondę. Korner dla Lechii.

• W odpowiedzi Tomasz Makowski uderza z ok. 25 metrów. Stał na wprost bramki, ale piłka poleciała kilka metrów obok lewego słupka.

• Uuuu. Krzysztof Mączyński postraszył gołębie uderzeniem z dystansu. Piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Pojedynek jeden na jeden Dino Stigleca z Rafałem Kobryniem. Ostatni piłkę, zanim ta wyszła poza linię końcową, dotknął obrońca Śląska.

• 8/1 Strzały/strzały celne 3/1

Stuprocentowa skuteczność gości.

• Przerwa w grze. Michał Nalepa ucierpiał w starciu bark w bark z Michałem Chrapkiem. Konieczna była interwencja sztabu medycznego.

• Pojedynek biegowy Lubambo Musondy z Filipem Mladenoviciem. Zablokowany defensor Śląska, rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Erik Exposito minimalnie chybił! Uderza z pola karnego obok prawego słupka!

• Dusan Kuciak pewnie piąstkuje po centrze Przemysława Płachety z prawego narożnika.

• Robert Pich wywalczył rzut rożny. W ostatniej chwili zablokował go Conrado.

• Żółta kartka dla Tomasza Makowskiego. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

• I znowu Mario Maloca w roli głównej. Tym razem po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego główkuje ponad poprzeczką.

• Było groźnie pod bramką gości! Przemysław Płacheta z lewej strony pola karnego. Piłka po rykoszecie od nogi Rafała Kobrynia zmierzała w stronę bramki, ale Mario Maloca zdołał ją wybić!

• 58% Posiadanie piłki 42%

• Z kontrą ruszyli gospodarze. Uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego z ok. 20 metrów zostało zablokowane.

• W odpowiedzi Jaroslav Mihalik z linii końcowej centruje w pole karne. Wzorowo zachował się Diego Żivulić.

• ... i po krótkim rozegraniu było dośrodkowanie w pole karne Lechii. Do odbitej piłki dopada Jakub Łabojko, który uderza z woleja tak, że... "kontry nie będzie".

• Osaczony przez dwóch rywali Michał Chrapek zdołał wywalczyć rzut rożny. Tradycyjnie piłkę w narożniku ustawia Przemysław Płacheta...

• Ostatecznie i definitywnie - nie ma rzutu karnego!

• Piłka po dośrodkowaniu Dino Stigleca trafiła w rękę stojącego w polu karnym Rafała Kobrynia. Sędzia początkowo puścił grę, ale po niespełna minucie zbiega do monitora VAR!

• Lubambo Musonda pognał prawym skrzydłem. Niemal z linii końcowej podaje na bliższy słupek, ale Erik Exposito dał się wyprzedzić.

• I jeszcze korner dla gospodarzy. Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Gdańszczanie wybijają piłkę po centrze Przemysława Płachety z rzutu wolnego.

• Za to upomniany został Rafał Kobryń za ostre wejście w Przemysława Płachetę.

• Brzydki faul Lubambo Musondy na Conrado. Bez kartki dla Zambijczyka.

• W odpowiedzi atak Śląska. Po centrze z lewej strony Krzysztof Mączyński uderza głową 2 metry obok lewego słupka.

• Conrado przeniósł się na prawe skrzydło, gdzie zgubił Diego Żivulicia. Z pola karnego centruje na dalszy słupek i Portugalczyk głową z bliska kieruje piłkę do siatki!

Jeszcze sędzia Tomasz Musiał czekał na kontakt z wozu VAR. Ostatecznie gol został uznany.

• GOL DLA LECHII! FLAVIO PAIXAO!!!

• Płaskie uderzenie Roberta Picha z prawej strony pola karnego. Dusan Kuciak spokojnie broni.

• Conrado podłączył się do akcji ofensywnej lewym skrzydłem. Nie dość, że bez problemu poradził sobie z nim Lubambo Musonda, to jeszcze od bramki grę wznawia Matus Putnocky.

• Conrado ruszył środkiem do przodu. Jego rajd przerywa Robert Pich faulem taktycznym, ale sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Lechia radzi sobie jednak bez zarzutu.

• Michał Chrapek zaczyna ze środka!

• Przy Tomaszu Musiale są już Krzysztof Mączyński i Flavio Paixao.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Śląsk będzie dzisiaj faworytem, ale najnowsza historia spotkań pomiędzy tymi drużynami nie jest korzystna dla gospodarzy. Z ostatnich 10 pojedynków wrocławianie wygrali zaledwie dwie.

• Rezerwowi Lechia: Maciej Woźniak, Marcel Wszołek, Egy Maulana Vikri, Paweł Żuk, Kacper Urbański, Filip Dymerski, Jakub Kałuziński.

• Rezerwowi Śląsk: Daniel Kajzer, Piotr Celeban, Guillerme Cotugno, Kamil Dankowski, Damian Gąska, Bartosz Boruń, Przemysław Bargiel, Filip Raicević.

• Lechia korzystnie zaprezentowała się w meczach sparingowych w Turcji na tle silnych rywali. Problem w tym, że od tamtego czasu straciła Lukasa Haraslina i Daniela Łukasika, a wciąż nie jest pewne pozostanie Filipa Mladenovicia. Trudno też przewidzieć, co jeszcze może się wydarzyć.

• W Śląsku zimą wielkich zmian nie było. Z klubem pożegnali się sprzedany do Legii Mateusz Cholewiak, grający niewiele (niemal wcale) Daniel Szczepan i Mateusz Hołownia, którego wypożyczenie z Legii do Śląska zostało skrócone (Hołownia poszedł na kolejne wypożyczenie, tym razem do Wisły Kraków). Przyszli za to napastnik - Filip Raicević oraz prawy obrońca Guillermo Cotugno.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała o godzinie 20:30.