Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi...

Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcie autora materiału

Anna Folkman

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

W środę około godz. 11.30 samochód osobowy wjechał pod pociąg na trasie Szczecin Gumieńce – Tantow (Niemcy). W wypadku zginął kierowca osobówki. Ruch pociągów został wstrzymany.
Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi [ZDJĘCIA, WIDEO]
1/18
przejdź do galerii
Zobacz galerię

AKTUALIZACJA, GODZ. 17.45

Ofiarą wypadku jest mężczyzna, prawdopodobnie mieszkaniec naszego regionu - wynika z nieoficjalnych informacji. Maszynista po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

- Nie było powodów zatrzymywania w tej sprawie kogokolwiek - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura zapowiada sekcję zwłok, która ma pomoc w ustaleniu przyczyny zgonu kierowcy skody, który dziś przed południem zginął po zderzeniu jego auta z pociągiem.

Auto osobowe spłonęło doszczętnie, ale zachowały się tablice rejestracyjne (prawdopodobnie wypadły podczas zderzenia z pociągiem). Z rejestracji ma wynika, że auto było zarejestrowane w naszym regionie, a kierowcą był mężczyzna. Nie ma jednak pewności, czy był obywatelem Polski.

Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód. Nie wyklucza, że w sprawie zostanie powołany biegły do spraw badania wypadków drogowych.

Wiadomo już, że w pociągu był monitoring, nie wiadomo jednak, czy da się odczytać nagranie. Cześć kabiny pociągu spłonęła.

Po południu strażacy zakończyli już swoje czynności. W akcji brało udział sześć zastępów. Na miejscu są jeszcze policjanci. Przy zabezpieczaniu śladów obecny był też prokurator.

Zobacz galerię

GODZ. 15.24

- Do wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w okolicy Kołbaskowa na jednotorowym szlaku Szczecin Gumieńce – granica z Niemcami - informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Samochód osobowy wjechał tam pod pociąg pasażerski relacji Tantow (Niemcy) – Szczecin Gumieńce.

Jak podkreśla Karol Jakubowski, przejazd jest oznakowany i wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową. Ze wstępnych informacji wynika, że urządzenia działały.

W wypadku zginął kierowca samochodu. Na szczęście nikt z pasażerów pociągu nie został poszkodowany.

Pasażerowie kontynuowali podróż komunikacją zastępczą. Ruch pociągów został wstrzymany na trasie Szczecin Gumieńce – granica z Niemcami.

W wyniku zdarzenia uszkodzony został szynobus.

- Pasażerowie w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i możliwych opóźnieniach pociągów. Na miejscu wypadku działają służby techniczne. Szczegóły zdarzenia wyjaśni specjalna komisja - kończy Jakubowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kołbaskowo: Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochód stanął w płomieniachZOBACZ TEŻ: Wypadek na przejeździe kolejowym. Szynobus uderzył w turbinę wiatrową [zdjęcia]Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo