Sparta Brodnica lepsza od Legii Chełmża w derbach [RELACJA, GALERIA]

W meczu z Legią wszystkie bramki zdobywała Sparta. Na trybunach panowała przyjazna atmosfera, bo kibice obu ekip trzymają się ze sobą od lat.

Derby Sparty i Legii Chełmża odbywają się w przyjaznej atmosferze na trybunach, bo kibice obu ekip trzymają się ze sobą od lat.

Przed pierwszym gwizdkiem, zebrani na stadionie minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego zasłużonego trenera Walentyna Guszczina. Kiedy rozpoczęła się gra, kibice skandowali jego nazwisko kilkakrotnie.

W pierwszej połowie to goście byli stroną dominującą, ale nie potrafili udokumentować tego gramką. W tej części meczu dwukrotnie za to trafiali żółto-czarni.

Po faulu w polu karnym na Radosławie Gajkowskim "jedenastkę" na bramkę zamienił Marcin Rupiński. Tuż przed zejściem do szatni wskutek nieporozumienia z bramkarzem, Piotr Lamka główkował tak niefortunnie, że przelobował wychodzącego Andrzeja Szreibera.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. W 64. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego z najbliższej odległości wykończył głową zupełnie niepilnowany Pavel Pampukha. Po chwili ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie Ivana Kovcha. Wynik spotkania w 83. minucie ustalił Bartosz Zalewski, który strzelił analogiczną bramkę jak Pavel Pampukha - głową z najbliższej odległości po dośrodkowaniu Mateusza Kaźmierczyka.

Sparta Brodnica - Legia Chełmża 4:1 (1:1). 1:0 M. Rupiński (45, k), 1:1 P. Lamka (45+1, sam), 2:1 P. Pampukha (64), 3:1 P. Pampukha (67), 4:1 B. Zalewski (83)

Sparta: Szreiber - Śnieć (żk, 88, Pawłowski), Łazowski (żk, 45, Zalewski), Lamka, M. Kaźmierczyk - Ł. Ciechowski (78, Talaśka), Brzóska, Rupiński, Gajkowski - Kovch (żk), Pampukha

Legia: Szramowski - Pawkin (żk), Kowalski, Duch, Banasiak (żk) - Lipiński (68, Beszczyński), Mańka, Czyżniewski, Komur (45, Smolarz (żk) - Lewandowski (83, Bulman), Lucky Ekwueme (45, Rogól)