Sparta przerwała passę Orląt [ZDJĘCIA]

W pojedynku "rycerzy wiosny", obie ekipy nie przegrały od marca, górą byli brodniczanie. Mecz był momentami na tyle brutalny, że sędzia musiał pokazać aż dwie czerwone kartki.

Sparta Brodnica - Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:0 (1:0). 1:0 I. Kowcz (45), 2:0 B. Zalewski (90).

Sparta: Szreiber - Śnieć (żk), Brzóska, Lamka, M. Kaźmierczyk - Kowcz (żk, 64, Ł. Ciechowski), Janczak, Rupiński (83, Ratkowski), Gajkowski (76, Talaśka) - Pampucza (żk), Zalewski

Orlęta: Kościelecki - Śmieszny, Czułkowski, A. Nowicki (45. P. Nowicki), Cięgotura (50, Olejnik) - Maćkiewicz (żk), Witucki, Rutecki, Brzeziński - Wojnowski (2xżk), Sąsała (45, Povolotskyi czk-76)

Mecz Sparty i Orląt zapowiadał się interesująco. Obie ekipy w rundzie rewanżowej nie przegrały żadnego meczu. W 33. minucie gospodarzy przed utratą bramki uratował Andrzej Szreiber.

Tuż przed zejściem do szatni wynik spotkania otworzył Iwan Kowcz. W walce o piłkę wyprzedził obrońcę, doszedł do sytuacji "sam na sam", położył zwodem bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Wizyty w Brodnicy nie będzie miło wspominał Łukasz Cięgotura. Krótko po zmianie stron opuścił murawę ze złamanym obojczykiem.

W 73. minucie spóźniony Remigiusz Wojnowski faulował w środku pola Marcina Rupińskiego, za co zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył Vadym Povolotsyki, który wyprostowanymi nogami zaatakował Bartosza Zalewskiego.

Mimo przewagi dwóch zawodników gospodarze długo nie potrafili umieścić piłki w siatce. Tuż przed końcowym gwizdkiem pozytywny występ golem okrasił Bartosz Zalewski. Po rajdzie Mariusza Śniecia, wykończył on akcję strzałem po ziemi.