reklama

Sportowiec Roku - kandydaci Konkursu Kapituły

Joanna DardzińskaZaktualizowano 
Od lewej: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marta Wieliczko, Katrzyna Zillmann, Fabian Barański, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk, Paweł Wojciechowski, Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski, Adrianna Sułek, Klaudia Breś, Mateusz Rudyk, Aaron Cel,Damian Kulig, Karol Gruszecki, Szymon Szewczyk, Marcin Nowakowski, Jolanta Ogar, Krystian Makowski, Krzysztof Elsner
Głosowanie w plebiscycie na na Najpopularniejszego Sportowca Roku rusza już 18 listopada. Równolegle odbywa się konkurs, w którym Kapituła wybierze Sportowca Roku, Trenera Roku oraz Drużynę Roku wśród największych mistrzów naszego regionu. Zwycięzców zarówno plebiscytu jak i konkursu zaprosimy na galę, która odbędzie się 8 stycznia w Hotelu City w Bydgoszczy.

W tegorocznej edycji Sportowca Roku oprócz plebiscytu czytelników przeprowadzimy także obowiązkowy konkurs na najlepszego Sportowca, Trenera oraz Drużynę województwa kujawsko-pomorskiego.

Kapituła, w skład której wejdą przedstawiciele regionalnych mediów i redakcji sportowych, a także działacze i specjaliści w dziedzinie sportu, wyłoni przedstawicieli sportowego świata, którzy odnieśli największe sukcesy w swoich dyscyplinach.
Zwycięzców konkursu zaprosimy na Galę Sportowca Roku 8 stycznia 2020 roku w Hotelu City Bydgoszcz, gdzie wręczymy należne im wyróżnienia.

Kandydaci nominowani przez Kapitułę Konkursową do tytułu

Sportowiec Roku:

  • Mateusz Wilangowski, (wioślarstwo, Wisła Grudziądz),
    Mikołaj Burda, (wioślarstwo, Lotto Bydgostia),
    Michał Szpakowski (wioślarstwo, Zawisza)
    -zdobywcy złotego medalu mistrzostw świata w czwórce bez sternika
  • Marta Wieliczko,
    Katarzyna Zillmann (wioślarstwo, Wisła Grudziądz/AZS UMK Toruń)
    -srebrne medalistki mistrzostw świata w rywalizacji czwórek podwójnych kobiet
  • Fabian Barański (wioślarstwo, WTW Włocławek)
    -srebrny medalista mistrzostw świata w konkurencji czwórek podwójnych, zwycięstwo w mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej
  • Mateusz Biskup (wioslarstwo, Lotto Bydgostia)
    – brązowy medalista mistrzostw świata w dwójce podwójnej, awans na igrzyska
  • Mirosław Ziętarski (wioślarstwo, AZS UMK)
    – brązowy medalista mistrzostw świata w dwójce podwójnej, zwycięstwo w mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej, awans na igrzyska
  • Helena Wiśniewska,
    Katarzyna Kołodziejczyk (kajakarstwo, Zawisza Bydgoszcz)
    – brązowe medalistki mistrzostw świata w K4 500 m, brązowe medalistki Igrzysk Europejskich
  • Marcin Lewandowski (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)
    - brązowy medalista MŚ w Doha w biegu na 1500 m
  • Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)
    – halowy mistrz Europy z Glasgow, 1. miejsce na światowych igrzyskach wojskowych
  • Iga Baumgart-Witan (lekkoatletyka, BKS)
    – srebrna medalistka MŚ w Doha, w biegu sztafetowym 4x400 metrów i finalistka biegu indywidualnego na 400 m
  • Adrianna Sułek (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)
    – złota medalistka halowych mistrzostw Polski w kat. młodzieżowców i seniorów oraz złota medalistka mistrzostw Polski na otwartym stadionie w kat. młodzieżowców i seniorów w wielobojach
  • Klaudia Breś (strzelectwo, Zawisza Bydgoszcz)
    – mistrzyni Europy w strzelaniu, w kategorii pistoletu pneumatycznego
  • Mateusz Rudyk (kolarstwo, Stal Grudziądz)
    – brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym w sprincie
  • Aaron Cel (koszykówka, Polski Cukier Toruń)
    – wicemistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w Chinach
  • Damian Kulig (koszykówka, Polski Cukier Toruń)
    – wicemistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w Chinach
  • Karol Gruszecki (koszykówka, Polski Cukier Toruń)
    – wicemistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w Chinach
  • Szymon Szewczyk (koszykówka, Anwil Włocławek)
    – kapitan mistrzów Polski w koszykówce, jeden z najlepszych graczy finałów z Polskim Cukrem
  • Marcin Nowakowski (Enea Astoria Bydgoszcz)
    – jeden z zawodników, którzy mocno przyczynili się do awansy drużyny do koszykarskiej ekstraklasy
  • Jolanta Ogar (żeglarstwo, UKŻ Wiking Toruń)
    - żeglarka wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio w klasie 470
  • Krystian Makowski (hokej na trawie, Pomorzanin)
    – najlepszy strzelec ekstraklasy hokeistów na trawie, reprezentant Polski
  • Krzysztof Elsner (futsal, FC Toruń)
    – najlepszy strzelec drużyny wicemistrza Futsal Ekstraklasy, reprezentant Polski

Kandydaci nominowani przez Kapitułę Konkursową do tytułu

Trener Roku:

  • Tomasz Lewandowski
    – lekkoatletyka, trener Marcina Lewandowskiego, brązowego medalisty MŚ w Doha w biegu na 1500 m.
  • Iwona Baumgart
    - lekkoatletyka, trenerka Igi Baumgart-Witan
  • Wojciech Kulmatycki
    - strzelectwo, trener Klaudii Breś
  • Adam Sieczkowski
    – legendarny trener Stali Grudziądz, najlepszego klubu w kolarstwie torowym w Polsce
  • Maciej Juhnke
    - kajakarstwo, II trener reprezentacji Polski i trener klubowy Wiśniewskiej i Kołodziejczyk
  • Marian Drażdżewski
    - wioślarstwo, trener Mikołaja Burdy
  • Robert Sycz
    - wioślarstwo, trener Mateusza Biskupa
  • Mariusz Szumański
    - wioślarstwo, AZS i kadra, wychowawca olimpijczyków z Torunia Katarzyny Zillman i Mariusza Szumańskiego
  • Jakub Urban
    - wioślarstwo, Wisła Grudziądz, trener główny kadry kobiet
  • Tomasz Szwed
    - wioślarstwo, Włókniarz Chełmża, wychował Bartosza Grabowskiego, największą nadzieję polskiego kajakarstwa
  • Krzysztof Gabryelewicz
    - wioślarstwo, WTW Włocławek
  • Łukasz Żebrowski
    - futsal, uznany najlepszym trenerem ekstraklasy w sezonie 2018/19

Kandydaci nominowani przez Kapitułę Konkursową do tytułu

Drużyna Roku:

  • Anwil Włocławek (koszykówka)
    – po raz drugi z rzędu drużyna wywalczyła mistrzostwo Polski, awans do Ligi Mistrzów, Superpuchar 2019
  • Polski Cukier Toruń (koszykówka)
  • Enea Astoria Bydgoszcz (koszykówka)
    – zdobywcy Superpucharu 2018, wicemstrzowie Polski, którzy wywalczyli jesienią awans do Ligi Mistrzów
  • Lotto Bydgostia (wioślarstwo)
    - klub multimedalistów najważniejszych światowych imprez wioślarskich, drużynowy mistrz Polski
  • Pomorzanin Toruń (hokej na trawie)
    – od lat wychowuje kadrowiczów dla Polski, w tym sezonie wicemistrz Polski w hali i na trawie
  • FC Toruń (futsal)
    – wicemistrzowie Futsal Ekstraklasy
  • Polonia Bydgoszcz (żużel)
    – zwycięzca rozgrywek II ligi żużlowej
  • Stal Grudziądz (kolarstwo)
    – czołowy klub kolarski w Polsce, bez konkurencji na torze. W tym sezonie zdobył już tysięczny medal rangi mistrzostw Polski, Europy i świata
  • Dynamik Herring Toruń (piłka 6-osobowa, wygrali LM)
    – od lat najlepsza polska drużyna amatorska w futbolu 6-osobowym. Mistrzowie kraju i zwycięzcy Ligi Mistrzów
  • KKP Bydgoszcz
    – awans do ekstraklasy piłkarskiej kobiet

Honorowy patronat:

Konkurs Kapituły Sportowiec Roku objął swoim Honorowym Patronatem Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki.

Patronat sportowy:

Plebiscyt Sportowiec Roku objął swoim Patronatem Prezes Okręgowego Związku Polskiej Lekkiej Atletyki, Krzysztof Wolsztyński.

Patronat medialny:

Puchar Świata w skokach narciarskich

Wideo

Materiał oryginalny: Sportowiec Roku - kandydaci Konkursu Kapituły - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3