Spotkają się ze sobą jeszcze co najmniej dwa razy

Nie udało się ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej zawodnikom MMKS-u SIDEn-u VIII LO Toruń. Podopieczni Grzegorza Sowińskiego przegrali w Gniewkowie z Bonduelle 58:84.

<!** Image 2 align=right alt="Image 78981" sub="Tomasz Beciński - najskuteczniejszy gracz SIDEn-u w Gniewkowie / Fot. Łukasz Trzeszczkowski">To oznacza, że SIDEn spadł w ligowej tabeli na trzecie miejsce i w pierwszej rundzie play off zmierzy się z... Bonduelle. Ekipa z Gniewkowa uplasowała się bowiem na drugiej pozycji i będzie miała przewagę parkietu w ewentualnym trzecim meczu.

Początek sobotniego spotkania nie zapowiadał tak wysokiej porażki torunian. Szybko objęli oni prowadzenie (9:2). Co prawda w pierwszej kwarcie gniewkowianie odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie 17:16, ale w drugiej części znów dominował SIDEn. Najlepszym zawodnikiem w tym okresie gry był Tomasz Beciński. Były zawodnik Harmattana w pierwszej połowie zdobył 13 punktów, a w 17. min., po jednej z jego akcji, było 37:24 dla gości.

Sytuacja uległa zmianie w drugiej połowie.

- Po przerwie zmieniliśmy taktykę gry w obronie. Nie wychodziło nam indywidualne krycie torunian, dlatego też postawiliśmy strefę. Szybko przyniosło to wspaniałe rezultaty - stwierdził trener Bonduelle Adam Ziemiński.

Gospodarze w 23. min. wygrywali jedynie 44:43, ale następnie zdobyli 14 „oczek” z rzędu. W kolejnych minutach przewaga Bonduelle rosła i gospodarze pewnie pokonali SIDEn

- Graliśmy skutecznie tylko do siedemnastej minuty - podsumował spotkanie trener SIDEn-u Grzegorz Sowiński. - W drugiej połowie zupełnie nie radziliśmy sobie ze strefą rywali. Nie wychodziły nam rzuty z dystansu. Mieliśmy też kłopoty z przedarciem się pod kosz przeciwników.

<!** reklama>Bonduelle Gniewkowo - MMKS SIDEn VIII LO Toruń 84:58 (19:21, 16:16, 28:11, 21:10). Punkty - dla Bonduelle: K. Sulima 21 (3x3), K. Wilangowski 18, M. Kowalewski 17, A. Gliszczyński 12 (2), R. Małecki 3 oraz T. Tracz 13 (1), T. Wilczewski, R. Plebanek, T. Tlałka, B. Strzelecki i T. Szopiński po 0; - dla SIDEn-u: T. Beciński 22 (3), T. Lipiński 10 (2), M. Bagaziński 7 (1), M. Bierwagen 4, M. Kondraciuk 0 oraz P. Fedder 6 (2), D. Wójcik 5 (1), A. Iciek 2, S. Murowicki 2, J. Świtalski, F. Słoniecki i Ł. Winczura po 0.

Cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej wezmą udział w play off, którego stawką jest awans do I ligi. Oto pary półfinałowe: ŁKS Łódź - Astoria Bydgoszcz i Bonduelle Gniewkowo - MMKS SIDEn VIII LO Toruń (gra toczy się do dwóch zwycięstw, terminy: 29 marca, 5 kwietnia i ewentualnie 9 kwietnia, pierwszy i ew. trzeci mecz odbędzie się w Łodzi i Gniewkowie). Do drugiej rundy awansują zwycięzcy dwumeczów (terminy 12, 19 i ew. 23 kwietnia).

Pozostałe wyniki: Tur Bielsk Podlaski - OSSM PZKosz Warszawa 80:81, OSSM PZKosz Sopot - Mostostal Białystok 72:67, AZS WSGK Kutno - ŁKS Petrolinvest Łódź 95:81, KPSW Astoria Bydgoszcz - ŻTS Nowy Dwór Gd. 98:81, Tempcold AZS PW Warszawa - Legia Warszawa 96:59 i Rosa - Sport Radom - Norgips Piaseczno 92:83.