Srebro dla Rottweilerów

Jarosław Rutkowski
Po przegranej w finale z Treflem Sopot 79:83 Anwil Włocławek zajął drugie miejsce w Kasztelan Basketball Cup 2011. Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale Tofas Bursa, który poradził sobie w meczu o brąz ze Śląskiem Wrocław.

<!** Image 2 align=none alt="Image 179709" sub="Mimo starań i ambicji w walce o złoto Anwil nie potrafili zatrzymać zawodników z Sopotu Fot.: jarosław Czerwiński">Mecz o złoto rozpoczęli gracze Trefla, ale pierwsze punkty zdobył Louis Hinnant dla Anwilu. Jego trzy rzuty z półdystansu spowodowały, że zespół z Włocławka przejął w tym spotkaniu inicjatywę. Wyróżniającym się zawodnikiem gości w tej odsłonie rywalizacji był były „Rottweiler” Łukasz Koszarek, który okazał się prawdziwym playmakerem swojej drużyny. Najwięcej punktów (7) w kwarcie dla sopocian zdobył Łukasz Wiśniewski, który po meczu został wybrany MVP całego turnieju. Pierwsza odsłona rywalizacji zakończyła się wynikiem 23:20 dla podopiecznych Emira Mutapcicia.

Wykorzystywali nasze błędy

W drugiej kwarcie dla zespołu z Włocławka punktowali głównie - Hajrić i Berisha, a dla Trefla Łukasz Wiśniewski. Sopocianie bezlitośnie wykorzystywali wszystkie nawet najmniejsze błędy Anwilu i błyskawicznie kontrowali. Łatwe punkty Trefl zdobył po faulu technicznym Corsleya Edwardsa, który rozzłoszczony nieporadnością drużyny rzucił piłką w rywala. Druga odsłona meczu zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem Trefla 40:44.

W trzeciej kwarcie gracze z Sopotu stopniowo powiększali swoją przewagę. Kolejne pięć oczek dorzucił Łukasz Wiśniewski i Trefl prowadził już dziesięcioma punktami.

<!** reklama>W kolejnej kwarcie punktowali jeszcze Marcin Stefański i Łukasz Koszarek, a Anwil nie potrafił zatrzymać graczy z Sopotu. Włocławianie przebudzili się pod koniec spotkania. Na 40 sekund przed końcową syreną zmniejszyli przewagę Trefla do trzech punktów 76:79. Więcej jednak odrobić się nie udało. Trefl błyskawicznie skontrował podopiecznych Emira Mutapcicia i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 79:83.

Wskazano na najlepszych

Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół z Turcji - Tofas Bursa, który pokonał Śląsk Wrocław 66:61. Zespół Tofasu wygrał dzięki dobrej grze Nicholsa (14 punktów), Ruzicia (13) i Buckmana (11).

Najlepszym zawodnikiem Kasztelan Basketball Cup 2011 okrzyknięty został Łukasz Wisniewski, gracz Trefla Sopot, który w finałowym meczu rzucił Anwilowi 23 punkty. Najskuteczniejszym graczem turnieju został Seid Hajrić. Najlepszym młodym zawodnikiem Anwilu w KBC wybrany został Dardan Berisha. Najbardziej widowiskową akcję w dwudniowych mistrzostwach przeprowadził Bradley Buckman z Tofas Bursa, za to najskuteczniejszym strzelcem z dystansu został Jamelle Horne z Trefla Sopot.