0 1 połowa

Wisła Kraków

3

2 1 połowa

• Damian Primel paruje strzał Gieorgija Żukowa i sędzia gwiżdże po raz ostatni. Wisła Kraków wygrywa w 1/32 finału Pucharu Polski ze Stalą Mielec (3:1)

• Maciej Jankowski w roli lewoskrzydłowego pola karnego podaje przed pole karne do Grzegorza Tomasiewicza. Ten przepuszcza do Maksymiliana Sitka, a ten uderza z ok. 18 metrów wysoko nad bramką.

• Przerwa w grze. W ferworze walki i górną piłkę Piotr Starzyński "nadział się" na bark Albina Granlunda. Z tamponami w nosie młodzieżowiec Wisły przez moment poza boiskiem, więc siły na murawie wyrównały się.

• Piłkarze Adriana Guli wywalczyła rzut wolny z prawej strony, w połowie odległości między linią boczną pola karnego a linią boczną boiska. Stały fragment gry nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Dawid Szot zastępuje Konrada Gruszkowskiego. To ostatnia zmiana w ekipie Wisły.

• Jan Kliment mógł, a właściwie powinien, ... wyzerować swój bilans bramek w dzisiejszego spotkaniu! Znalazł się w sytuacji sam na sam z Damianem Primelem, ale nie zdołał jej wykorzystać!

• .. a za Mateusza Młyńskiego na murawie melduje się Piotr Starzyński.

• Patryk Plewka zmienia Aschrafa El Mahdiouiego.

• Za to gospodarze byli bliscy strzelenia bramki kontaktowej! Dośrodkowanie z lewego narożnika na dalszy słupek do niepilnowanego Albina Granlunda, który nie zdołał opanować opanować piłki i łapie ją Mikołaj Biegański!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony zakotłowało się w polu karnym Stali. Ostatecznie piłka znalazła się pod nogami Serafina Szoty, który uderza nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w Stali: Konrad Guca zastępuje Dawida Korta.

• ... a za Yawa Yeboaha pojawia się Dor Hugi.

• Podwójna zmiana w Wiśle: Stefan Savić zastępuje Michala Skvarkę...

• YAW YEBOAH NIE MYLI SIĘ!!!

Spokojne wykonana "jedenastka". Płaskie uderzenie tuż przy prawym słupku, zmylony Damian Primel rzucił się w stronę lewego!

• A jednak zmiana decyzji! Rzut karny dla "Białej Gwiazdy"!

• Yaw Yeboah faulowany w "szesnastce", ale sędzia wskazuje na rzut wolny tuż przy linii bocznej pola karnego.

• Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłka po niefortunnej główce Jana Klimenta wpada do siatki tuż przy prawym słupku!

• CO ZA PECH JANA KLIMENTA! SAMOBÓJ!!!

• Yaw Yeboah upomniany żółtą kartką za faul.

• Łukasz Seweryn zastępuje Konrada Wrzesińskiego.

• Serafin Szota mógł po raz drugi znaleźć drogę do siatki! Po rzucie rożnym dostaje piłkę w polu karnym i uderza w stronę prawego górnego rogu. Po główce Marcina Flisa jest "tylko" rzut rożny.

• ... a za Adriana Szczutowskiego pojawia się Maksymilian Sitek.

• Podwójna zmiana w Stali: Maciej Jankowski zastępuje Kokiego Hinokio...

• Michal Skvarka dostaje piłkę na 12. metrze, ale uderza wysoko nad bramką!

• Bez zagrożenia pod bramką Stali.

• Nieudany strzał Jana Kliemnta. Ostatecznie Wisła ma rzut rożny.

• "Cięte" zagranie z głębi pola w "szesnastkę" do Mateusza Młyńskiego. Wyskoczył wysoko Bożidar Czorbadżijski, który głową trącił piłkę do własnego bramkarza.

• Aschraf El Mahdioui uderza zza pola karnego i Damian Primel kapitalnie interweniuje!

• Michal Skvarka uderza z pola karnego w stronę dalszego, lewego dolnego rogu! Pomylił się nieznacznie!

• Mikołaj Biegański bez wysiłku łapie piłę po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Grzegorz Tomasiewicz zmienia Macieja Urbańczyka.

• Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1. rundy Pucharu Polski Polski między Stalą a Wisłą Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą goście i na dodatek będą grać w przewadze jednego zawodnika.

• Koniec pierwszej połowy. Stal nie dość, że przegrywa z Wisłą Kraków po bramkach Mateusza Młyńskiego i Serafina Szoty w ciągu 4 minut, to jeszcze gra w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Kamila Kościelnego

• Kapitalna interwencja Damiana Primela ratuje Stal przed utratą trzeciego gola! Bliski szczęścia był Konrad Gruszkowskiego po uderzeni z "szesnastki"!

• Mateusz Młyński był bliski dubletu! Piłka po jego strzale głową obija poprzeczkę mieleckiej bramki!

• Yaw Yeboah zdecydował się na strzał z dystansu. Został jednak zablokowany.

• Zbyt głębokie zagranie Konrada Gruszkowskiego w "szesnastkę" Stali. Piłkę łapie bramkarz.

• Ruszyli teraz do przodu zawodnicy Adama Majewskiego. Po dośrodkowaniu z lewego narożnika Marcin Flis główkuje minimalnie niecelnie!

• Damian Primel łapie piłkę po dośrodkowaniu Aschrafa El Mahdiouiego.

• Mateusz Młyński wywalczył rzut rożny.

• W ostatniej chwili Maciej Urbańczyk blokuje strzał Jana Klimenta zza pola karnego.

• CZERWONA KARTKA DLA KAMILA KOŚCIELNEGO!!!

Coraz trudniejsza sytuacja Stali w tym spotkaniu! Kamil Kościelny "przysnął" i musiał się tratować faulem na rozpędzonym Janie Klimencie!

• Obrona Stali poradziła sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale poprawka była zdecydowanie lepsza! Zagranie z lewej strony na dalszy słupek do Serafina Szoty, który "szczupakiem" wpisuje się na listę strzelców!

• SERAFIN SZOTA PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Jan Kliment w roli głównej! W pierwszej akcji był na spalonym, ale po chwili jego próbę powstrzymała obrona.

• Yaw Yeboah podaje w "szesnastkę" do Mateusza Młyńskiego, który zgubił rywala i huknął nie do obrony "!

• GOL DLA WISŁY! STRZELCEM MATEUSZ MŁYŃSKI!!!

• Rajd Konrada Wrzesińskiego prawą stroną nie przyniósł powodzenia.

• Michal Skvarka uderza głową po dośrodkowaniu Konrada Gruszkowskiego. Damian Primel spokojnie łapie piłkę.

• Matej Hanousek włączył się do akcji lewą stroną i wrzuca na bliższy słupek. Gieorgij Żukow decyduje się na strzał bez przyjęcia i posłał piłkę obok lewego słupka.

• Pierwsza o kilku minut ofensywna akcja Wisły przerwana gwizdkiem sędziego. Spalony.

• Zakotłowało się w polu karnym "Białej Gwiazdy"! Koki Hinokio szukał miejsca do oddania strzału, ale sytuację wybija obrona gości wybiciem na uwolnienie.

• Po chwili Dawid Kort przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu!

• To powinien być gol dla Stali! Koki Hinokio ruszył do pressingu i od razu podaje do Adriana Szczutowskiego. Ten nienaciskany przez nikogo uderza nad poprzeczką!

• Konrad Gruszkowski chciał ruszyć prawą stroną. Marcin Flis skutecznie go przyblokował, pozwalając bramkarzowi złapać piłkę.

• Czujny Mikołaj Biegański interweniuje przed własnym polem karnym.

• Konrad Wrzesiński wrzuca z prawej strony w pole karne gości. Pewnie głową interweniuje Serafin Szota.

• Damian Primel broni uderzenie Aschrafa El Mahdiouiego z linii 16. metra.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Stali. Dalekie zagranie na wolne pole do Adriana Szczutowskiego, który nie zdołał opanować piłki w polu karnym Wisły .

• Konrad Gruszkowski szukał miejsca do dośrodkowania z prawej strony. Nie znalazł, za to nabijając rywala wywalczył rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Wisła: Kieszek, Mehremić, Hugi, Frydrych, Szot, Starzyński, Savić, Plewka, Brown Forbes

• Rezerwowi Stal: Gliwa, Seweryn, Żyro, Jankowski, Sitek, Tomasiewicz, Matras, de Amo Perez

• Nie najlepsze nastroje są również w Mielcu, bo Stal uległa w ostatniej kolejce na własnym boisku Rakowowi Częstochowa 0:3, choć ponad 20 minut grała w przewadze jednego zawodnika.

• Mielczanie mają jeszcze świeżo w pamięci ostatni pojedynek z „Białą Gwiazdą”, bo doszło do niego 13 sierpnia. Wtedy, przy ulicy Solskiego, lepsza okazała się drużyna Adama Majewskiego (2:1). Czy więc i teraz to w niej należy upatrywać faworyta? Mimo wszystko nie. Krakowianie są naprawdę klasowym zespołem, a do tego mają coś do udowodnienia. I tu już nawet nie chodzi o przegraną z tamtego miesiąca, a o tę ostatnią, jakiej doznali w Poznaniu. Porażka 0:5 była pewnego rodzaju upokorzeniem dla wszystkich związanych z Wisłą, a więc należy się spodziewać bardzo zmotywowanego rywala, który zechce zmazać plamę.

• Witamy! Piłkarze Stali i "Białej Gwiazdy" do środowego starcia przystępują po nieudanych występach w lidze. Który zespół podniesie się w pucharowym spotkaniu? Początek meczu w środę o godz. 20:30. Relacja live w GOL24.pl!