0 1 połowa

Lech Poznań

2

1 1 połowa

• Lech Poznań nie zagrał dziś dobrego spotkania, ale zrealizował główny cel - awansował dalej w Totolotek Pucharze Polski. W drugiej połowie gola na 2:0 wypracował Pedro Tiba, a z bliska piłkę w siatce umieścił Tomasz Dejewski. Bohaterem spotkania został jednak Mickey van der Hart, który kilkukrotnie ratował "Kolejorz", broniąc łącznie dziewięć strzałów. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Lech wygrywa ze Stalą 2:0 i jest w 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski!

• Ładne uderzenie z powietrza Fidziukiewicza, ale piłka przeszła obok słupka.

• Dadok dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale jeden z graczy Stali złapany na spalonym.

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Djordje Crnomarković faulował Filipa Wójcika. Żółta kartka dla stopera Lecha.

• Błąd Kostewycza, który stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Wójcika. Ten źle wyprowadził jednak kontrę.

• Lech przed szansą na gola! Paweł Tomczyk uderzył z dość ostrego kąta, czujny na linii Kalinowski!

• Ostro potraktował rywala Przemysław Stelmach. Dostał żółtą kartkę - dopiero pierwszą w całym meczu.

• Przed szansą na gola stanął też Filip Wójcik, świetnie broni Van der Hart!

• Kompletnie nieudany strzał Muhara z dystansu.

• Piotr Mroziński miał piłkę na piątym metrze, huknął jednak nad poprzeczką!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Michał Mistrzyk, pojawia się Kacper Śpiewak.

• Mickey van der Hart raz jeszcze ratuje Lecha! Golkiper obronił strzał z bliska Fidziukiewicza, który dostał świetną piłkę od Mistrzyka!

• Karlo Muhar faulował jednego z rywali w środku pola.

• I ostatnia zmiana w Lechu. Christiana Gytkjaera zastępuje Paweł Tomczyk.

• Druga zmiana w Stali. Schodzi Łukasz Pietras, pojawia się Filip Wójcik.

• Jakub Moder zdecydował się na strzał z dystansu, bez problemu łapie piłkę Kalinowski.

• Drugi stracony gol wyraźnie podciął skrzydła gospodarzom. Teraz Lech spokojnie rozgrywa piłkę.

• Lech może i nie gra dziś najlepiej, ale jest bardzo skuteczny. Tymoteusz Puchacz zagrał do Pedro Tiby, ten świetnie minął rywala i zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Tomasz Dejewski z bliska umieścił ją w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! TOMASZ DEJEWSKI!

• Kolejna zmiana w Lechu. Poza boiskiem jest już Jakub Kamiński, za niego Lubomir Satka.

• Mamy także zmianę w zespole Stali. Za Bartłomieja Ciepielę wchodzi Michał Płonka.

• Pierwsza zmiana w Lechu. Schodzi Joao Amaral, w jego miejsce Karlo Muhar.

• Nie podnosi się z boiska Tymoteusz Puchacz. Gracz Lecha potrzebuje pomocy medycznej.

• Kilka niedokładnych akcji Stali. Gospodarze nadal przeważają, ale w drugiej połowie nie stwarzają już takiego zagrożenia pod bramką Lecha.

• Zamieszanie w polu karnym Lecha, faulowany był jednak przed własną bramką Kostewycz.

• Puchacz nie przebił się lewą stroną. Było przy nim trzech rywali, niewiele mógł zrobić gracz Lecha.

• Amaral dośrodkowywał w pole karne z lewej strony boiska, spokojnie złapał piłkę Kalinowski.

• Teraz z ostrego kąta strzelał Puchacz. Trafił w boczną siatkę, ale będzie jeszcze korner.

• Wreszcie groźniej pod bramką Stali. Puchacz zagrał długą piłkę do Dejewskiego, jego strzał z ostrego kąta odbił Krystian Kalinowski.

• Tiba chciał uderzać sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Kamiński stracił piłkę na własnej połowie, Van der Hart wybił futbolówkę po dośrodkowaniu Ciepieli.

• Dejewski fauluje Fidziukiewicza w środku pola.

• Kolejna szansa dla Stali! Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Fidziukiewicza, lecz jego strzał z bliska broni Van der Hart!

• Pierwszy strzał oddał już Ciepiela. Piłkę do boku zbił Van der Hart.

• Od środka wznowiła mecz Stal. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Lech Poznań zaczął mecz w sposób wymarzony - już w drugiej minucie świetnie przymierzył Tymoteusz Puchacz, dając gościom prowadzenie. Wydawało się, że "Kolejorz" będzie dominował w Boguchwale, ale to Stal atakowała. Aż dziesięć strzałów gospodarzy, dziesięć rzutów rożnych, ponad połowa czasu przy piłce. Na posterunku był jednak Mickey van der Hart, który ratował Lecha po uderzeniach, Bartłomieja Ciepieli, Michała Fidziukiewicza i Roberta Dadoka. Czy w drugiej połowie Stal zdoła wyrównać i sprawić sensację? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dadok na spalonym.

• Jeszcze raz Ciepiela! Van der Hart ratuje Lecha, broniąc strzał z bliskiej odległości!

• Kolejny raz blisko gola Stal! Piękne podanie w pole karne od Jarosza do Ciepieli, w ostatniej chwili piłkę wybija Kostewycz!

• Dadok ładnie przyjął sobie piłkę i wszedł z nią w pole karne, ale uderzył obok słupka.

• Mickey van der Hart chroni Lecha przed remisem! Bramkarz Lecha świetnie obronił teraz strzał sprzed pola karnego Fidziukiewicza!

• Sobotka miał sporo miejsca na lewej stronie i uderzył na bramkę, ale trafił prosto w Van der Harta.

• Tomasz Dejewski wybija piłkę na kolejny rzut rożny.

• Jeden z obrońców Lecha zablokował uderzenie gracza Stali i goście mieli kontrę. Puchacza nie zdołał dograć piłki do Gytkjaera.

• Fidziukiewicz nieco przypadkowo dostał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Będzie jeszcze jeden korner.

• Lech stara się nieco uspokoić grę i rozegrać piłkę przez dłuższy czas. Stan murawy tego nie ułatwia.

• Teraz Dadok złapany na spalonym.

• Jeszcze jeden atak Stali, który przyniósł gospodarzom rzut rożny.

• Robert Dadok przed szansą na wyrównanie! Dobrze wyszedł z bramki Mickey van der Hart, skrócił kąt i zatrzymał rywala!

• Teraz Stal będzie miała z kolei rzut wolny. Po mocnym początku Lecha nie ma już śladu.

• Marchwiński po dośrodkowaniu wybija piłkę na jeszcze jeden korner.

• Michał Mistrzyk zagrał piłkę w pole karne w kierunku Roberta Dadoka, wybił piłkę na rzut rożny Kamiński.

• Amaral zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Było ono bardzo niecelne.

• Akcja lewą stroną Puchacza i Kostewycza, piłka wybita na aut przez obrońcę Stali.

• Szybka kontra Lecha, Jakub Kamiński zagrał do Amarala, ten nie trafił jednak czysto w piłkę.

• Na spalonym złapany Fidziukiewicz.

• Bartosz Sobotka dośrodkowywał w pole karne z lewej strony, z małymi problemami, ale poradzili sobie obrońcy Lecha.

• Akcja Amarala prawą stroną przyniosła Lechowi rzut rożny.

• Szymon Jarosz stracił piłkę na własnej połowie. Lech miał szansę na szybką kontrę, lecz niecelnie uderzał Filip Marchwiński.

• Po raz kolejny gorąco pod bramką gości! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zrobiło się spore zmieszanie w polu karnym Lecha, ale wybronił tę sytuację Mickey van der Hart, broniąc strzał Krzysztofa Kiercza!

• Odpowiada Stal! Indywidualną akcję przeprowadził Michał Fidziukiewicz, uderzył zza pola karnego, a piłka przeszła tuż obok słupka!

• Naciska Lech. Wpadł w pole karne z prawej strony Joao Amaral, chciał dograć piłkę do Gytkjaera, ale obrońca wybił piłkę na rzut rożny.

• Ależ zaczął to spotkanie Lech! Christian Gytkjaer podał piłkę na lewą stronę pola karnego do Tymoteusza Puchacza, a ten mierzonym strzałem w samo okienko przelobował Krystiana Kalinowskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! TYMOTEUSZ PUCHACZ!

• Od środka zaczął spotkanie Lech. Goście w niebiesko-białych strojach, Stal na zielono-czarno.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Sebastian Jarzębak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Dziesięć lat temu oba zespoły mierzyły się w 1/16 finału Pucharu Polski. Stal sensacyjnie wyeliminowała wtedy Lecha. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a niżej notowany zespół awansował po rzutach karnych.

• Lech Poznań zajmuje ósme miejsce w PKO Ekstraklasie. "Kolejorz" ma 26 punktów po siedemnastu kolejkach. Drużyna Dariusza Żurawia pokonywała ostatnio Piasta Gliwice oraz Wisłę Płock.

• Stal Stalowa Wola zakończyła już rundę jesienną w II lidze. Zespół znajduje się w strefie spadkowej, ma 22 punkty po 20 meczach. Ostatnio zespół radził sobie jednak lepiej - wygrał trzy z ostatnich czterech meczów.

• Murawa w Boguchwale nie jest w najlepszym stanie. Lech chciał odwołać to spotkanie, ale nie zgodził się na to PZPN. Wydaje się, że spotkanie rozpocznie się zgodnie z planem.

• Tak prezentuje się wjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Lecha Poznań:

• Oto skład i ławka rezerwowych Stali:

• Czas na pierwszy ze środowych meczów 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. W Boguchwale drugoligowa Stal Stalowa Wola podejmie ekstraklasowego Lecha Poznań. Początek spotkania już o 12:15, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!