Star Force 2017 - zlot fanów "Star Wars" w Toruniu...

Star Force 2017 - zlot fanów "Star Wars" w Toruniu [PROGRAM+QUIZ+ATRAKCJE]

Tomasz Bielicki

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

„Gwiezdne wojny” to wspólny tytuł dwóch trylogii filmowych George’a Lucasa. Części powstałe na przełomie lat 70. i 80. opowiadają o wojnie Sojuszu Rebeliantów
1/21
przejdź do galerii

„Gwiezdne wojny” to wspólny tytuł dwóch trylogii filmowych George’a Lucasa. Części powstałe na przełomie lat 70. i 80. opowiadają o wojnie Sojuszu Rebeliantów z Imperium Galaktycznym. Główny bohater, Luke Skywalker, uczy się, jak zostać rycerzem Jedi i poznaje tajniki Mocy. ©Archiwum Polska Press

W programie StarForce 2017 znajdzie się m.in. parada postaci ze świata "Gwiezdnych wojen", spotkanie z Michaelem Carterem, który wcielił się w postać Biba Fortuny w filmie "Powrót Jedi", konkursy, a także wielka bitwa na miecze świetlne.
Tylko kilka dni dzieli nas od VIII edycji ogólnopolskiego zlotu fanów słynnej sagi Georga Lucasa - StarForce 2017. 13 i 14 października, po dwóch latach, w Toruniu ponownie spotkają się miłośnicy i sympatycy Gwiezdnych Wojen z całej Polski.

Przez toruński zlot StarForce przewija się średnio 5 tys. osób. Wstęp na całą imprezę jest wolny. Jakie atrakcje przygotowano w programie StarForce 2017?

W sobotę (14.10) impreza rozpocznie się o godz. 11, tradycyjną już paradą. Start na Rynku Nowomiejskim, następnie pochód przejdzie ulicą Szeroką, przez Rynek Staromiejski, ulicą Chełmińską i Wałami Gen. Sikorskiego do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. W tym roku na StarForce 2017 można spodziewać się ponad 100 osób w niezwykle wiernie odwzorowanych kostiumach ze świata Star Wars.

Tylko u nas >>>>> SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT STAREJ TRYLOGII STAR WARS! [TYLKO DLA PRAWDZIWYCH FANÓW] <<<<<<O godz. 12 w CSW ruszy seria spotkań, warsztatów, prelekcji, konkursów i pokazów.

- Zadbaliśmy także o najmłodszych, którzy mają specjalny blok zajęć w ramach Strefy Dziecka i Akademii Jedi – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2017 z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

W gmachu CSW zaroi się od modeli statków i pojazdów z uniwersum Star Wars. Jedną z największych atrakcji na wystawie ma być ponad 1,2-metrowa makieta sandcrawlera (ogromnego statku Jawów, od których wuj Luke'a Skywalkera kupił w "Nowej nadziei" C-3PO i R2D2), a także naturalnych rozmiarów kantyna z Mos Eisley (to właśnie tam doszło do pierwszego spotkania młodego Skywalkera z Hanem Solo). I to razem ze wszystkim najważniejszymi postaciami!Pojawią się m.in. bracia Adam i Marek Kulesza z ogromną makietą "Sokoła Millenium" i Bernard Szukiel tworzący fascynujące modele z papieru. Wisienką na torcie będzie odwzorowany w skali 1:1 TIE-fighter z Jakku! Obok nich stanie Królewska Szafa Amidali zawierająca rekonstrukcje strojów przygotowywanych dla Natalii Portman oraz modele i rzeźby gwiezdnowojennych postaci.

Nie zabraknie gości. Podobnie jak w latach ubiegłych - do Torunia zawita aktor, którego mogliśmy oglądać na ekranie w klasycznej trylogii Georege'a Lucasa. W CSW podczas StarForce 2017 z fanami spotka się Michael Carter, czyli filmowy Bib Fortuna z "Powrotu Jedi". Fortuna pełnił funkcję majordomusa na dworze Jabby. Po "Powrocie Jedi" Carter zagrał również m.in. w "Iluzjoniście" i "Centurionie". Niewątpliwie kojarzą go także fani "Doctora Who", oraz nowego serialu "The Halcyon".

Co przygotowano na wielki finał tegorocznego Star Force w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego? Czytaj na kolejnej stronie >>>>>>

1 »

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo