Staramy się budować marzenia

Materiał informacyjny HouseCollection OÜ

Rozmowa z Dawidem Mykiem, właścicielem biura projektowego MYK-KONSTRUKCJE

Czym się zajmujecie?
Nasze biuro oferuje szeroki wachlarz usług. Prowadzimy inwestorów przez cały proces budowlany, rozpoczynając od projektów koncepcyjnych przez projekty budowlane, wykonawcze, kosztorysy na projektach wnętrz kończąc. Wykonujemy ponadto nadzory na budowach (kierownik budowy czy inspektor nadzoru) oraz prowadzimy doradztwo w zakresie prawa budowlanego. Realizujemy projekty domów jedno i wielorodzinnych, obiektów kubaturowych, usługowych oraz użyteczności publicznej. Obsługujemy zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych… wciąż czekając na nowe wyzwania i...

… ciesząc się od lat wielkim zaufaniem inwestorów.
Jako MYK-KONSTRUKCJE działamy od 2009 r., ale swoją przygodę z szeroko pojętym budownictwem rozpoczęliśmy dużo, dużo wcześniej. Zaczynaliśmy od jednoosobowej działalności, a obecnie nasze biuro tworzy sztab inżynierów, architektów i instalatorów, będących pasjonatami swojego fachu. Cenimy sobie ciągły rozwój, a branża architektoniczno-budowlana bez wątpienia nam to umożliwia. Pewnie dlatego nie wyobrażamy sobie iść inną drogą. Przez lata pracy z setkami zadowolonych inwestorów, nauczyliśmy się przewidywać ich oczekiwania i potrzeby. W projektowaniu dążymy do tego, aby inwestor wiedział, jak będzie się użytkowało dany obiekt, jaki będzie koszt budowy, jakie odniesie benefity przy zastosowaniu tej czy innej technologii. W naszym teamie mamy także doradcę finansowego, który jest w stanie sprawdzić wręcz na miejscu zdolności kredytowe.

Jakie cechy, kompetencje są najważniejsze w waszym fachu?
Tutaj warto wspomnieć, że projekt domu to nie tylko wizja architekta, ale wspólne przedsięwzięcie klienta oraz projektanta. To znaczy, że w naszej branży musimy kierować się kreatywnością oraz elastycznością. Dobry architekt słucha klienta i pomaga urzeczywistnić jego wizję, serwując przy tym dobre i funkcjonalne rozwiązania. W budownictwie bardzo istotne jest otwarcie na rozwój i bezustanne kształcenie się. Obecny rynek oferuje ogromną liczbę nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a zmieniające się prawo budowlane coraz chętniej nawiązuje do korzystania z nich. Reasumując, staramy się klientom budować marzenia.

Jakie trendy dominują obecnie w budownictwie?
Prym wiedzie budownictwo jednorodzinne wyposażone w energooszczędne rozwiązania. Inwestorzy coraz chętniej kierują się w stronę integrowania budynku z otoczeniem. Temat ekologicznego podejścia w budownictwie naprawdę budzi ogromne zainteresowanie. W modzie są także domy o prostej bryle i konstrukcji, uzupełnione licznymi przeszkleniami. Największym hitem są tak zwane nowoczesne stodoły, które charakteryzują się minimalizmem, wręcz skandynawską surowością i dużą elegancją. Aktualnie cytując klasyka – mniej znaczy więcej. Pojawia się także spora grupa klientów, którzy przerabiają klasyczne, wiekowe stodoły na takie właśnie nieruchomości.

Kto częściej korzysta z waszych usług? Klienci indywidualni czy firmy?
W tej kwestii mamy w zasadzie równowagę. Dziś MYK-KONSTRUKCJE zatrudniają 20 projektantów w trzech biurach w całym województwie, co pozwala na prowadzenie szerokiej działalności. Wśród projektów domów dominują projekty indywidualne domów jednorodzinnych, które w biurze MYK-KONSTRUKCJE są szansą na stworzenie własnej, komfortowej przystani. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uczynić swój dom unikatowym i w pełni dostosowanym do potrzeb, przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów budowy. U nas klienci mogą liczyć na trafne rozwiązania i podpowiedzi adekwatne do założonego budżetu, oraz wskazówki, jak uzyskać żądany efekt za niższą cenę. Projektujemy budynki o naprawdę rozmaitych powierzchniach i o różnych stylach.

Ciekawe projekty, którymi możecie się pochwalić?
Z większych projektów wykonanych w roku 2020 możemy wymienić m.in. Galerię Pruszcz, Galerię Jeżewo, osiedle APARTADO Nowe Marianki oraz Bona Prestige (łącznie ponad 260 mieszkań), ponadto wykonujemy rocznie około 60 projektów domów. Realizujemy także ekspertyzy stanu technicznego, obsługując zakłady przemysłowe na terenie całego kraju.

Co daje Wam największą satysfakcję?
Jak chyba każdej firmie świadczącej usługi – zadowolenie klienta. Najbardziej lubimy chwile, gdy przedstawiamy inwestorom pierwszą koncepcję ich przyszłej inwestycji. W przypadku domów jednorodzinnych ma to szczególny wydźwięk. Emocji i radości, jakie temu towarzyszą nie da się opisać.

Przez ponad 10 lat nastąpił spektakularny rozwój firmy.
Ogromnie się cieszymy, że w tak szybkim tempie zdobyliśmy duże zaufanie klientów. Dzięki temu mogliśmy otworzyć trzy oddziały: w Bydgoszczy, Pruszczu i Złejwsi Wielkiej - lokalizacjach, umożliwiających komfortowe spotkania z klientami. Nasze grono inżynierów i projektantów wszystkich specjalizacji również się powiększa proporcjonalnie do liczby zamówień. Finalnie jesteśmy w pełni samowystarczalni.

Co chcielibyście jeszcze zaprojektować, jakie zrealizować inwestycje?
Nie skupiamy się nad tym, co chcielibyśmy zaprojektować, bo prawie każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Raz jest to dom jednorodzinny albo osiedle mieszkaniowe, a innym razem projekt czy ekspertyza stanu technicznego budynku przemysłowego. Każdy z tych tematów jest na swój sposób bardzo ciekawy, każdy z nich niesie inne emocje, problemy, rozwiązania, a co za tym idzie inny smak radości z sukcesu. (jo)

MYK KONSTRUKCJE Biuro Usług Inżynierskich w Zakresie Wykonawstwa i Projektowania w Budownictwie

www.mykkonstrukcje.pl

Dawid Myk - 792-555-930
Dominika Myk - 792-555-929

e-mail: mykkonstrukcje@gmail.com

Dodaj ogłoszenie