Start ocknął się po przerwie

Maciej Mroczyński
Zwycięska seria Startu Radziejów została przerwana w Brodnicy, gdzie w 4. kolejce piłkarskiej IV ligi kujawsko-pomorskiej podopieczni Jacka Gawineckiego zremisowali ze Spartą 1:1 (0:1).

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. W 43. minucie po rzucie rożnym Jakub Bajor uzyskał prowadzenie dla Sparty. Na drugą połowę Start wyszedł odmieniony i po niespełna kwadransie gry po rzucie rożnym, wykonywanym przez Macieja Lewandowskiego, Marek Ignasiak umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy.

- Pierwszą połowę przestaliśmy – mówi Jacek Gawinecki, trener Startu. – W przerwie powiedziałem kilka cierpkich słów, żeby pobudzić zawodników i to przyniosło efekt.

<!** reklama>Inną, tym razem czarną serię przerwało LTP Lubanie. Podopieczni Michała Wilniewczyca po trzech przegranych meczach zremisowali u siebie z Wdą Świecie (2:2), tym samym zdobywając pierwszy punkt w sezonie.

- Po trzech porażkach piłkarze byli bardzo spięci i w pierwszej połowie każdy bał się wziąć na siebie ciężar gry – mówi Michał Wilniewczyc. – Po przerwie gra wyglądała lepiej. Mam nadzieję, że po remisie z silnym rywalem ciśnienie z nas zejdzie.

Z kolei Ziemowit Osięciny został rozgromiony na wyjeździe przez Unię Solec Kujawski 0:6, Kujawiak Lumac Kowal uległ w Osiu miejscowemu Gromowi 0:1.