Strzałów było za mało

Maciej Mroczyński
Wczoraj we Włocławku, w meczu inaugurującym rundę wiosenną trzeciej ligi wielkopolskiej, Kujawiak Włocławek zremisował z Kaszubią Kościerzyna 0:0.

<!** Image 2 align=right alt="Image 79480" sub="Włocławianin Mariusz Kowalski przeskakuje nad leżącym na murawie piłkarzem Kaszubii Damianem Trzebińskim / Fot. Jarosław Czerwiński">Kujawiak rozpoczął spotkanie bez kontuzjowanych Adam Cyronka, Dawida Kwiatkowskiego i Mateusza Ewerta. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Kujawiaka, jednak gospodarze oddali niewiele strzałów na bramkę. Włocławianie „szukali” bramki uderzeniami z dystansu. W 9. minucie Mariusz Kowalski z ponad 20 metrów próbował pokonać Janusza Kafarskiego, jednak golkiper gości bez kłopotów obronił ten strzał. 20 minut później, również z dużej odległości, starał się zagrozić bramce gości, ale strzelił prosto w Kafarskiego. Były to najgroźniejsze akcje włocławian przeprowadzone do przerwy. Rywale w tym czasie nie oddali ani jednego strzału w światło bramki.

Po przerwie Kujawiak prezentował się słabiej. W 62. minucie groźną akcję przeprowadził Łukasz Grube, kapitan włocławskiej drużyny, który minął dwóch zawodników gości, jednak strzelił nad poprzeczką. W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo. W końcówce zrobiło się nerwowo, bowiem piłkarze Kaszubii mieli dwa stałe fragmenty gry, ale bramki nie padły.

<!** reklama>- Obawiałem się tego meczu w kontekście ostatniego sparingu, ale dzisiaj gra funkcjonowała dobrze - powiedział Ryszard Remień, grający trener Kujawiaka. - Słabo było tylko w napadzie.

Kujawiak Włocławek - Kaszubia Kościerzyna 0:0. Kujawiak: Luncik - Skowroński, Kaluderović, Majić, Remień - Charzewski, Grube, Cichowlas, Witkowski (66 Papis) - Lewandowski, Kowalski.