red/bill
Konkurs rzutów karnych trwał blisko 50 minut!
Konkurs rzutów karnych trwał blisko 50 minut! YouTube/KBS News
Do niespotykanej serii rzutów karnych doszło w Korei Południowej, gdzie w meczu w ramach rozgrywek szkół wyższych do wyłonienia zwycięzcy konieczne były aż 62 rzuty karne. Zobacz wideo.

Do zdarzenia doszło w ćwierćfinale rozgrywek szkół wyższych w Korei Południowej. Grały ze sobą Yongin Taesung i Cheongju Daesung. Po 90 minutach było 0:0, jak w ćwierćfinale Copa America między Brazylią a Paragwajem minionej nocy. Podobnie jak w Brazylii, w Korei także nie rozgrywano dogrywki, a od razu rzuty karne.

W Porto Alegre skończyło się wygraną 4:3 dla Brazylii, w Korei... 29:28 dla Yongin Taesung. By dojść do takiego wyniku zawodnicy rozegrali aż 31 serii jedenastek. Przy 62 strzałach tylko pięć razy nie było gola. Niespotykany konkurs trwał blisko 50 minut!

Jak poinformowało KBS News, koreańska federacja piłkarska zamierza złożyć wniosek do FIFA o uznanie tej serii rzutów karnych za rekord świata. Ten należy obecnie do SK Batov i FC Frystak. W starciu między dwoma czeskimi drużynami w 2016 r. doszło do 52 kopnięć z jedenastego metra, a Batov wygrał 21:20.