Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Studia na wydziale nauk ekonomicznych perspektywą na...

Studia na wydziale nauk ekonomicznych perspektywą na przyszłość?

Artykuł sponsorowany

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Studia na wydziale nauk ekonomicznych perspektywą na przyszłość?
Studia na wydziale nauk ekonomicznych perspektywą na przyszłość?
Na uniwersyteckiej mapie Polski ważnym punktem jest Toruń, gdzie mieści się najstarsza uczelnia w północnej części kraju. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu co roku przyciąga tłumy maturzystów, chcących studiować na jednym z 17 wydziałów. Bogata oferta kierunków i wysokie miejsca w krajowych rankingach szkół wyższych są nęcące dla przyszłych studentów. Dodatkowym atutem są różne międzynarodowe wyróżnienia dla uczelni i program wymian międzynarodowych, dzięki któremu istnieje możliwość studiowania przez pewien czas za granicą. Po ukończeniu UMK absolwenci są gruntownie przygotowani do wejścia na rynek i spełniania się w swoich zawodach.

Jednymi z najczęstszych wyborów od lat, na obu stopniach, są kierunki ekonomiczne. Na toruńskim uniwersytecie od półwiecza działa Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, gdzie zdecydowany prym, w trakcie rekrutacji, wiodą finanse i rachunkowość. Duże zainteresowanie wywołuje także ekonomia, zarządzanie, bardzo młoda, komunikacja i psychologia w biznesie – kierunek stworzony głównie dla humanistów chcących studiować na wydziałach ekonomicznych oraz „bardzo młoda” – logistyka, która okazała się hitem ubiegłej rekrutacji (6 osób na 1 miejsce). Nie bez echa zostają również kierunki międzywydziałowe matematyka i ekonomia, dzięki którym można zdobyć 2 dyplomy. Maturzyści chcący spełniać się w zawodach biznesowych na pewno znajdą coś dla siebie. Oprócz wykładów i ćwiczeń studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i dodatkowych umiejętności w wielu kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na wydziale.

Dzięki przemyślanemu programowi studenci, późniejsi absolwenci, są wyposażeni w wiedzę, która z pewnością sprawdzi się w niejednym przedsiębiorstwie. Program praktyk studenckich umożliwia zdobycie doświadczenia w trakcie nauki, dlatego na rynku pracy pojawiają się osoby z przygotowaniem, nie tylko, teoretycznym, ale też praktycznym. Dyplomy absolwentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania są również wyróżnione akredytacjami AACSB i AMBA, które posiadają odpowiednio 5 i 3% najlepszych uczelni biznesowych świata. Przyszli pracodawcy mogą być pewni, że w ich firmie będą pracować osoby z gruntownym przygotowaniem do swojego fachu.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!