Sukces toruńskich pływaków. Mastersi zdobyli aż 31 medali

OPRAC.: DL
Reprezentanci TMT na olsztyńskich mistrzostwach Polski - od lewej: Gołembiewski, Serożyńska, Zientara, Lietz, Śliwa, Karol Kordowski i Paweł Lisiecki. nadesłana
W miniony weekend (10 - 12 czerwca) w Olsztynie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Zjechało na nie prawie 400 zawodników i zawodniczek z 76 klubów z Polski oraz Litwy i Ukrainy.

Doskonale w tym gronie spisali się reprezentanci klubu Toruń Multisport Team, który zdobyli łącznie 31 medali w tym 10 złotych, 14 srebrnych i 7 brązowych. W klasyfikacji medalowej siedmioosobowa drużyna TMT zajęła 11 miejsce.

Polecamy

Spośród toruńskich pływaków najwięcej, bo aż 5, tytułów mistrza Polski zdobył Krzysztof Lietz, który w swojej kategorii wiekowej stawał na najwyższym stopniu podium na dystansach 50, 100, 200, 400 i 800 metrów stylem dowolnym oraz zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Tytuły mistrza Polski w swoich kategoriach wiekowych zdobyli także: Lucyna Serożyńska – pierwsza na 50 i 400 metrów stylem dow. i 100 klas. (zdobyła ponadto srebrne medale na dystansach: 100 dow. 50,100 i 200 grzb), Anita Śliwa – pierwsza na 200 grzb., druga na 400 dow., 800 dow., 100 grzb. i trzecia na 50 grzb. oraz Andrzej Gołembiewski – mistrz Polski na 100 klas, wicemistrz na 50 i 200 klas oraz zdobywca brązowego medalu na 800 dow. Dorobek TMT uzupełnił także Henryk Zientara, który był drugi na 50, 100, 200 klas i 200 grzb. i trzeci na 50 i 100 grzb., oraz sztafeta mieszana 4 x 50 dow. w składzie Zientara, Serożyńska, Lietz i Śliwa, która zdobyła brązowy medal.

Ozdobą olsztyńskich mistrzostw był występ jednego z najlepszych polskich pływaków, czterokrotnego olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego, który ustanowił rekord Europy w kat. masters na dystansie 50 m mot. oraz poprawiał rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej na dystansach 100 dow. i 100 mot.