JacK
AFP/EASTNEWS
Paris Saint Germain w niedzielny wieczór zmierzył się z FC Nantes o pierwsze trofeum sezonu - Superpuchar Francji. Mecz odbył się na stadionie Blumfield w Tel Awiwie (Izrael).

Spotkanie mistrza Ligue 1 ze zdobywcą Pucharu Francji zakończyło się wysokim zwycięstwem paryżan 4:0.

Wynik otworzył Lionel Messi w 22. minucie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Neymar z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Sergio Ramos w 57. minucie strzelił trzeciego gola dla PSG. A na samym końcu Neymar zamienił rzut karny na bramkę i ustalił ostateczny wynik. Mimo że Brazylijczyk zdobył dwie bramki, Piłkarzem Meczu wybrano Messiego.

Paryżanie zdobyli Superpuchar Francji po raz jedenasty - to rekord kraju. Najbliższy ścigający Olympique Lyon ma na koncie osiem zwycięstw.

Przed sezonem w PSG nastapiła zmiana trenera. Argentyńczyk Mauricio Pochettino opuścił Parc des Princes i zostąpił go francuski szkoleniowiec Christophe Galtier, który przeszedł z OGC Nice.

Mecz o Superpuchar tradycyjnie otwiera sezon we Francji.

PSG - FC Nantes 4:0 (2:0)

Bramki: Messi 22, Neymar 45+5 z wolnego i 82 z karnego, Ramos 57
PSG: Donnarumma - Hakimi (78 Mukiele), Ramos, Marquinhos, Kimpembe - Mendes (68 Bernat), Verratti (78 Paredes), Vitinha (68 Danilo Pereira), Sarabia (84 Kalimuendo) - Messi, Neymar.
Nantes: Lafont - Pallois, Castelletto, Girotto, Appia (78 Fabio) - Sissoko, Chirivella (64 Mohamed), Blas, Coco (64 Moutoussami) - Simon, Hessan (78 Corsia).
Żółte kartki: Vitinha 16 - Coco 38, Mutoussami 75.
Czerwona kartka: Castelletto 81