Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Świat jest piękny, trzeba go zobaczyć. Aleksander Doba rusza...

Świat jest piękny, trzeba go zobaczyć. Aleksander Doba rusza w podróż, ale tym razem bez kajaka

q

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

©brak

Aleksander Doba, 73-letni podróżnik, który trzykrotnie przepłynął Atlantyk kajakiem, po raz kolejny wybiera się w podróż. Tym razem na Syberię i bez kajaka – podał portal Onet.

©brak

Jak czytamy w Onecie Aleksander Doba po powrocie ze zdjęć do programu TVN "Agent: Gwiazdy" w maju rusza na kolejną wyprawę. Tym razem nie będzie jednak pokonywał Atlantyku kajakiem. Razem z grupą śmiałków z Poznania chce przejechać w sumie 30 tys. kilometrów przez Mińsk, Moskwę, jezioro Bajkał, aż na Syberię. - Powrót planujemy przez Chiny i Mongolię - mówi Onetowi Aleksander Doba.

Razem z 73-letnim podróżnikiem na Syberię dwoma samochodami terenowymi wyruszy pięciu śmiałków z Poznania. Wyprawie patronuje Polskie Towarzystwo Geograficzne. Ma być uczczeniem zarówno 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także utworzenia samego PTG.

- Jestem podekscytowany - przyznaje Aleksander Doba. - To wyprawa samochodami, a w dodatku nie sam, a z kolegami. Ja w sumie nie lubię samotności, więc tym bardziej się cieszę - dodaje podróżnik, który trzykrotnie samotnie pokonał Atlantyk kajakiem.

Podróż na Syberię ma także inny cel. Śmiałkowie będą podążać śladami Polaków na Dalekim Wschodzie. To ma być hołd i upamiętnienie nie tylko osób zesłanych, ale także polskich odkrywców, czy kolonizatorów. Na całej trasie zaplanowano w sumie 30 spotkań z lokalną Polonią. Wyprawa rusza w maju i potrwa trzy-cztery miesiące. Całość ma zostać udokumentowana na zdjęciach oraz filmie.
Źródło: Onet

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo