Szalony mecz Energi w Nowym Targu, siedem bramek

Piotr Bednarczyk
Artiom Smirnow tym razem poza dwiema minutami kary nie wpisał się do meczowego protokołu Andrzej Banaś
W zaległym meczu Polskiej Hokej Ligi Energa Toruń przegrała w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem 3:4.

Pierwsza tercja była bardzo wyrównana. Najlepszą okazję torunianie mieli w 13. min., gdy krążek po strzale Jaakoli, odbił się od kija bramkarza Podhala Odrobnego i trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później Bepierszcz nagrał zza bramki do Kapicy i zawodnik gospodarzy pokonał Studzińskiego. I to był jedyny gol w tej tercji.

W 28. min. gospodarze prowadzili już 3:0, po czym do odrabiania strat rzucili się goście. Gole zdobyli M. Kalinowski, Bondaruk i Fieofanow i po dwóch tercjach mieliśmy remis 3:3, a dodajmy, że goście w końcówce grali 3 na 5.

W trzeciej tercji Podhale zadało decydujący cios w 45. min. Gola zdobył Švec, a trzecią asystą popisał się Bepierszcz. Ataki gości na koniec nie przyniosły skutku.

Tauron KH Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń 4:3 (1:0, 2:3, 1:0). 1:0 Kapica (Bepierszcz, 15:52), 2:0 Neupauer (23:35, karny), 3:0 Vachovec (Bepierszcz - Švec, 27:42), 3:1 M. Kalinowski (K. Kalinowski, 31:39), 3:2 Bondaruk (Czwanczikow - Szabanow, 35:42), 3:3 Fieofanow (Sierguszkin - Osipow, 36:48), 4:3 Švec (Bepierszcz - Chaloupka, 44:35)

KH Energa: Studziński; Skólmowski - Szkodienko; Jaworski - Gusevas; Smirnow - Kuzniecow; Podsiadło - Kozłow; Dołęga - K. Kalinowski - M. Kalinowski; Osipow - Fieofanow - Sierguszkin; Bondaruk - Czwanczikow - Szabanow; Saloranta - Rożkow - Jaakola