Szarapowa znów lepsza

Sławomir Pawenta
Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa.

Polka przegrał w ćwierćfinale z Marią Szarapową 6:7 (4), 5:7.

Wczorajszy pojedynek był ósmym spotkaniem pomiędzy tymi zawodniczkami. „Isia” do tej pory tylko raz pokonała Rosjankę. Dokonała tego w III rundzie US Open w 2007 roku.

Radwańska bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek. Polka wygrała trzy pierwsze gemy, a już w drugim przełamała serwis rozstawionej z numerem siódmym Szarapowej.

<!** reklama>W dalszej części spotkania lepiej radziła sobie Rosjanka, której udało się doprowadzić do remisu 4:4. Rywalka znakomicie serwowała, stawiając zdecydowanie na siłę, a nie technikę.

Set został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku. Lepiej w nim spisała się Maria Szarapowa, która wygrała 7:4.

Początek drugiego seta należał także do rywalki naszej tenisistki, jednak Radwańska nie rezygnowała z wygranej. „Isia” przy stanie 3:3 przełamała rywalkę, a chwilę później wygrała swój serwis i było 5:3.

Najlepsza nasza tenisistka miała nawet piłkę setową. Niestety, nie jej wykorzystała.

W kolejnych minutach Polka była coraz słabsza i nie dawała sobie rady z mocnymi zagraniami Szarapowej.

Po chwili, mimo dramatycznej obrony, Radwańska musiała uznać wyższość rywalki i pożegnała się z turniejem w Paryżu. Warto dodać, że to najlepszy występ Polki w historii jej występów na kortach w Paryżu.(www.onet.pl)