Szybko rozwiane nadzieje

Sławomir Pawenta
Piłkarze Elany Toruń dobrym występem w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Sosnowiec chcieli chcieli się zrehabilitować swoim kibicom za ostatnie przegrane (0:2) spotkanie z Jarotą Jarocin.

<!** Image 2 align=right alt="Image 170456" sub="Nazar Penkovets (na zdjęciu) wprawdzie wczoraj dwa razy wyjmował piłkę z siatki, ale dzięki jego dobrej postawie Elana nie przegrała wyżej Fot. Jacek Smarz">Niestety, próba zmazania plamy się nie udała. Zespół prowadzony przez Dariusza Durdę uległ ekipie z Sosnowca 0:2 (0:2).

Jak już informowały „Nowości”,wobec kontuzji Mieczysława Sikory i Grzegorza Mani, szkoleniowiec „żółto-niebieskich” miał problemy z napastnikami. Ostatecznie Elana potyczkę rozpoczęła z jednym atakującym - Kelechim Iheanacho.

Nim spotkanie „rozkręciło” się na dobre, torunianie przegrywali już 0:2. W piątej minucie, po rzucie z autu Tomasza Łuczywka i zagraniu Pawła Posmyka, po raz pierwszy naszego golkipera pokonał Marcin Sierczyński.

Już w tym momencie fani „żółto-niebieskich” mogli się spodziewać, że ich zespół nie wywiezie z Sosnowca kompletu punktów. Elana ostatni raz wygrała spotkanie, tracąc gola jako pierwsza, aż 20 miesięcy temu! (22 sierpnia 2009 torunianie pokonali Ślęzę Wrocław 2:1 - dop. red.)

W 11. minucie, po rzucie rożnym, prowadzenie Zagłębia podwyższył uderzeniem głową Krzysztof Markowski.

Mimo korzystnego wyniku, gospodarze nadal atakowali. Na szczęście do końca pierwszej połowy nie zdobyli kolejnych goli. Natomiast torunianie w pierwszej połowie nie oddali celnego strzału na bramkę rywali.

<!** reklama>Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił i Zagłębie odniosło zasłużone zwycięstwo.

Dodajmy, że rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób zespoły uczciły pamięć zmarłego we wtorek byłego piłkarza Elany - Wojciecha Grubeckiego.