Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Szykuje się walka o stanowisko szefa NSZZ „Solidarność” w...

Szykuje się walka o stanowisko szefa NSZZ „Solidarność” w regionie toruńsko-włocławskim

Małgorzata Oberlan

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Jacek Żurawski przez 12 lat pełnił funkcję przewodniczącego regionalnych struktur NSZZ „Solidarność”. Niebawem się jej zrzecze

Jacek Żurawski przez 12 lat pełnił funkcję przewodniczącego regionalnych struktur NSZZ „Solidarność”. Niebawem się jej zrzecze ©SłAwomir Kowalski / Polska Press

Jacek Żurawski przez 12 lat rządził „Solidarnością” w regionie toruńsko-włocławskim. Teraz został wybrany burmistrzem Kowalewa Pomorskiego. Jego następcę wybierze 140 delegatów.
Jacek Żurawski przez 12 lat pełnił funkcję przewodniczącego regionalnych struktur NSZZ „Solidarność”. Niebawem się jej zrzecze

Jacek Żurawski przez 12 lat pełnił funkcję przewodniczącego regionalnych struktur NSZZ „Solidarność”. Niebawem się jej zrzecze ©SłAwomir Kowalski / Polska Press

Ślubowanie Jacka Żurawskiego jako burmistrza spodziewane jest 19 listopada. Wtedy będzie musiał zrzec się pełnionej funkcji związkowej. Regionalna „Solidarność” będzie miała 30 dni od tego momentu, by zwołać walny zjazd delegatów i wybory przewodniczącego zarządu regionu.

Dwaj zastępcy szefaDo tego czasu obowiązki przewodniczącego przejmą dwaj zastępcy: Tomasz Jeziorek z Torunia i Janusz Dębczyński z Włocławka.

POLECAMY:
Najdziwniejsze podatki na świecie
Rakotwórcza substancja nad Polską!
Najpopularniejsze imiona ostatnich 17 lat

- Nowego przewodniczącego będzie miało prawo wybierać 140 delegatów, z różnych komisji zakładowych NSZZ „Solidarność”, działających w Toruniu, Włocławku, Inowrocławiu, Brodnicy, Chełmnie i powiatach - objaśnia Tomasz Jeziorek.

Czy obecni zastępcy będą kandydować na szefa związkowych struktur? Mówią, że za wcześnie jeszcze na takie deklaracje. Przypomnijmy więc tylko, że Tomasz Jeziorek to 38-letni związkowiec, wywodzący się z branży elektronicznej. Janusz Dębczyński natomiast jest 61-letnim, doświadczonym działaczem, w przeszłości związanym z fabryką manometrów i ciśnieniomierzy we Włocławku (dziś to Wika Polska). Oczywiście mogą pojawić się jeszcze inni kandydaci do funkcji przewodniczącego zarządu regionu.

Czas na obwodnicęJacek Żurawski, który brał udział w wyborach samorządowych jako kandydat na burmistrza miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, w drugiej turze wyraźnie wygrał ze swoją konkurentką Marią Wiśniewską i zapowiedział, że obejmie tę funkcję.

Jacek Żurawski ma 54 lata,wykształcenie średnie (uczęszczał do Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu), a mieszka w Chełmoniu - kilka kilometrów od Kowalewa Pomorskiego. „Solidarnością” regionu toruńsko-włocławskiego kierował przez 12 lat. Wybrano go 19 czerwca 2006 r. W wyborczej walce pokonał dotychczasowego przewodniczącego Władysława Krypla.

Zobacz też: Targowisko w Toruniu - pod dachem


- Przez kolejne 12 lat Jacek Żurawski, w międzyczasie wygrywając kolejne wybory, pełnił swoje obowiązki dość skutecznie kierując regionem. Do największych sukcesów należy zaliczyć przyłączenie całego oddziału inowrocławskiego, co Janusz Dębczyński skwitował jako spełnienie jego marzenia o scaleniu związkowych Kujaw - podsumowuje na gorąco Piotr Grążawski na stronie internetowej „Solidarności”, w publikacji „12 lat Jacka Żurawskiego”.

Teraz związkowiec rządzić będzie miastem i gminą Kowalewo Pomorskie. Zamieszkuje tu nieco ponad 11 tysięcy ludzi. Wszyscy od lat czekają, kiedy w miasteczku wreszcie powstanie obwodnicę. Nowy burmistrz ją obiecał.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
przewietrzyć "salony"

S (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

W pakiecie na odchodne służbowy dezodorant.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jaka NSZZSolidarność ?

Jan III (gość)

Zgłoś naruszenie treści

dziś to zgraja przygłupów i wodza, który ma głąb zamiast głowy

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo