Szymon przy stołach trzykrotnie na drugim stopniu

tm
Trzy srebrne medale wywalczył Szymon Malicki (Olimpia) podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Finały rozpoczynał od zwycięskiego seta. Potem jednak rywale w singlu, deblu i grze mieszanej okazywali się lepsi, sięgając po złoto.

- Ogólnie jestem zadowolony, bo jako jedyny zawodnik grałem w trzech finałach - mówi Szymon Malicki. - Dobrze rozpoczynałem pojedynki, a potem czegoś brakowało. W singlu z Bartoszem Szarmachem prowadziłem 1:0 w setach i 4:0 w drugim, potem 6:3 i 7:4 w trzecim.

Ostatecznie Szarmach wygrał 4:1 (7:11, 11:8, 11:8, 11:8, 11:9). W deblu grudziądzanin występował w parze z Bogusławem Koszykiem z Górek Noteckich, z którym w mistrzostwach Polski seniorów zdobył brązowy medal. Teraz lepsi okazali się Daniel Bąk i Maciej Chojnicki, którzy w finale wygrali 3:1 (5:11, 11:6, 11:9, 11:8).

<!** reklama>Wgrze mieszanej partnerką Malickiego była Marta Gołota. Mimo zwycięstwa w pierwszym secie 11:8, w kolejnych musieli uznać wyższość Natalii i Daniela Bąka, którzy wygrali następne trzy odsłony.

Do zakończenia sezonu pozostały do rozegrania dwie kolejki ekstraklasy. Już w sobotę, 19 kwietnia Olimpia zmierzy się z Morlinami Ostróda, a tydzień później z Odrą Głoską. Oba mecze na wyjeździe.

Natomiast druga drużyna Olimpii, pierwszoligowe występy zakończy już w ten weekend, wyjazdowym meczem z Neckermannem Warszawa.