Fasolka szparagowa – pyszny dodatek
Fasolka szparagowa to doskonały dodatek do obiadu. Świeżą wystarczy ugotować kilkanaście minut, polać masełkiem i każdy z domowników będzie zadowolony! Fasolkę z powodzeniem zamrozimy i zawekujemy, dzięki czemu możemy delektować się jej smakiem o każdej porze roku.
Co można zrobić z fasolki?
Fasolkę warto dodać do warzywnej zupy, ziemniaczanej zapiekanki z piekarnika, a także do dań z grilla. Idealnie komponuje się z innymi warzywami, jak i mięsami czy rybami. W dodatku dzięki odpowiednim przyprawom możemy podbić jej smak! Francuska sałatka z kremowym sosem, czy orientalna octowo-sezamowa marynata to przepis na udane danie w niebanalnym wydaniu. Okazuje się jednak, że fasolka jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Co warto wiedzieć o jej właściwościach?
Cenne właściwości fasolki szparagowej
Fasolka szparagowa zawiera mnóstwo witamin i mikroelementów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Witamina A działa dobrze na skórę, witamina C na odporność, a kwas foliowy jest polecany kobietom ciężarnym. Wapń jest niezbędny dla mocnych kości, żelazo zapobiega anemii, a magnez skurczom mięśni. To jednak nie wszystko! Fasolka szparagowa – w mniejszych ilościach, zawiera także mangan, miedź, witaminy z grupy B, fosfor i potas. Działa antyoksydacyjnie i przeciwbakteryjnie. Jak widać, omawiane warzywo jest bardzo zdrowe. Niestety, nie dla każdego.
Kto nie może jeść fasolki szparagowej?
Fasolka szparagowa, mimo doskonałego smaku i szeregu cennych składników odżywczych, ma swoje skutki uboczne. To za ich sprawą nie wszyscy mogą spożywać fasolkę, nawet po ugotowaniu. Kto powinien się jej wystrzegać, by uniknąć pogorszenia swojego stanu zdrowia? Szczegółową listę z wyjaśnieniami znajdziesz w galerii zdjęć.