Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Teatr Muzyczny zaprasza w najbliższy weekend na trzy...

Teatr Muzyczny zaprasza w najbliższy weekend na trzy wydarzenia

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Teatr Muzyczny zaprasza w najbliższy weekend na trzy wydarzenia
Czeka nas recital Marty Bizoń, kolejna prezentacja sztuki „Rosnę”, czyli spektaklu dla najmłodszych widzów, a także podróż z Alicją do Kraina Czarów.
Teatr Muzyczny zaprasza w najbliższy weekend na trzy wydarzenia
Tym razem przygody bohaterki słynnej powieści Lewisa Carolla będziemy mieli szansę zobaczyć w formie musicalu. W niedzielę „Alicję w krainie Czarów” zaprezentuje w Toruniu Teatr Futryna. Tworzy go grupa uzdolnionych artystycznie amatorów, działających wspólnie od 2005 roku. W sumie aż 45 osób w przedziale wiekowym od 15 do 30 lat. Sam zespół dzieli się na chór i orkiestrę. Jak można wyczytać z materiałów promocyjnych: „Historia Alicji stała się dla aktorów inspiracją do podjęcia rozważań na temat poszukiwania własnej tożsamości”.

„Alicja w Krainie Czarów” zagości na scenie Impresaryjnego Teatru Muzycznego już w niedzielę. Z kolei dzień wcześniej będzie można wysłuchać recitalu Marty Bizoń. aktorki związanej z krakowskimi teatrami Ludowym i Teatrem im Juliusza Słowackiego, współpracującej także z teatrem STU oraz operą krakowską. Bizoń jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. Śpiewa w pięciu językach – polskim, angielskim, francuskim, włoskim i w jidysz.

Do Torunia przyjedzie, aby promować najnowszą płytę „Tu i tu”. Znalazło się na niej dwanaście kompozycji, dla których inspiracją była jej własna książka „Zapiski artystki”. To opowieści o życiu w dwóch zależnych od siebie rzeczywistościach, gdzie świat realny przenika się ze światem teatru. Aktorka ma w swoim repertuarze również ponad dwieście piosenek, m.in. utwory Hanki Ordonówny, Edith Piaf oraz Kabaretu Starszych Panów, które z powodzeniem prezentowała w Piwnicy pod Baranami.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie można także po raz kolejny obejrzeć pierwszą produkcję Teatru Muzycznego stworzoną z myślą o najmłodszych widzach. Cała historia „Rosnę” obudowana jest wokół narodzin i wychowania dziecka. Mamie (w tej roli znana z „Sióstr Parry” Małgorzata Jakubiec-Hauke) pomaga w tym zadaniu dwójka aniołów (Radosław Smużny i Natalia Maja Jakubowska). Historia rozgrywa się w ciągu roku przy muzyce skomponowanej przez Zbigniewa Krzywańskiego.

Na „Rosnę” można przyjść zarówno z rocznym dzieckiem, jak i 5-latkiem. - Każdy z nich znajdzie w tej sztuce coś dla siebie. Najmłodsi zachwycą się kolorami i muzyką, a ci nieco starsi - nieskomplikowaną fabułą - twierdzi Mariola Fajak-Słomińska, która wyreżyserowała spektakl. - - Takie sztuki zawsze cieszą się ogromną popularnością, ponieważ niewiele jest propozycji skierowanych do tak malutkiego widza.

CO I KIEDY?
11.10. Recital Marty Bizoń, promocja płyty „Tu i tu”, godz. 19.
12.10. (nd.) Teatr Futryna, Alicja w Krainie Czarów, musical, godz. 12.
11,12.10. (sb., nd.) Impresaryjny Teatr Muzyczny, Rosnę, godz. 11 i 14.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo