Tenisowe zmagania w Chełmży

Marcin Seroczyński
Najlepsi zawodnicy turnieju dla dorosłych, od lewej: Wojciech Hapka, Szymon Kuffel i Stanisław Grabowski Marcin Seroczyński
Zakończyły się rozgrywki Ligi Tenisa Ziemnego, które były rozgrywane na obiektach orlika przy ul. 3 Maja oraz Frelichowskiego.

W rozgrywkach udział wzięło osiemnastu zawodników. W tegorocznej lidze tworzyli jedną grupę, w której rozgrywano mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Piłki w nagrodę

Najlepszym graczem okazał się Szymon Kuffel, który zdołał rozegrać dwanaście meczów i w żadnym z nich nie został pokonany. Wykazał się zaciętością i wolą walki. W ogólnej klasyfikacji uzyskał 24 punkty, drugi był Wojciech Hapka - 20 punktów, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Stanisław Grabowski z dorobkiem 12 punktów.

Zwycięzcy obdarowani zostali pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, natomiast każdy uczestnik dodatkowo otrzymał puszki z tenisowymi piłkami i pamiątkowy dyplom.

- Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli i podwyższali swoje umiejętności techniczne - mówi Artur Kielak z Ośrodka Sportu i Turystyki.

Młodzieżowe zmagania

Zakończyły się również rozgrywki tenisowe wśród młodzieży. Czwarty turniej był jednocześnie ostatnim przed przejściem tenisistów do hali sportowej.

Podobnie jak rozgrywki dla dorosłych odbywały się systemem „każdy z każdym”, gdzie za mecze otrzymywali punkty do łącznej klasyfikacji: za wygraną 10 punktów, za przegraną 5 punktów.

W imprezie udział wzięli zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat. Walka na boisku i o podium toczyła się do ostatniego meczu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Michał Klafczyński, drugą lokatę zdobył Adrian Wiśniewski, a trzecią pozycję wywalczył Dominik Kwiatkowski. Dalsze miejsca zajęli: Michał Szelągowski, Hubert Klafczyński, Jakub Strzałkowski.

Zawodnicy na koniec otrzymali pamiątkowe puchary oraz drobne nagrody rzeczowe. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Turystyki w Chełmży.

Tenis wraca do hali

- Przed graczami obecnie krótka przerwa, natomiast na przełomie listopada i grudnia rusza druga edycja Halowej Ligi Tenisa Ziemnego Par Deblowych, na którą już teraz zapraszamy - kończy Artur Kielak.

Turniejami tenisowymi Ośrodek Sportu i Turystyki zakończył zmagania na orlikach. Kolejne zawody odbywać się będą w hali sportowej Ośrodka Sportu i Turystyki przy ulicy Hallera 17 a.