To już pewne! Od lutego Toruń będzie miał nowego skarbnika

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Magdalena Flisykowska (z prawej) z końcem stycznia odchodzi ze stanowiska skarbnika Torunia. Zastąpić ją ma Aneta Pietrzak
Magdalena Flisykowska (z prawej) z końcem stycznia odchodzi ze stanowiska skarbnika Torunia. Zastąpić ją ma Aneta Pietrzak Jacek Smarz
Udostępnij:
W poniedziałek pracę w Urzędzie Miasta Torunia zaczął wiceprezydent Adrian Mól. To nie koniec zmian w kadrze kierowniczej tej instytucji. Z końcem stycznia z urzędu odchodzi wieloletnia skarbnik miasta, Magdalena Flisykowska.

Przypomnijmy, że pierwsze wypowiedzenie Magdalena Flisykowska złożyła w końcu 2020 roku. „Ważne powody osobiste sprawiają, że moją aktywność życiową muszę ukierunkować na inne obszary niż zawodowe” - tak uzasadniała wtedy swą decyzję. Na stanowisku skarbnika Torunia pozostała jednak przez cały rok 2021. Być może wpływ na to miała niełatwa sytuacja finansowa miasta, spowodowana przez pandemię.

Prezydent Zaleski zaproponuje radnym nowego skarbnika

Teraz jednak odejście Magdaleny Flisykowskiej z Urzędu Miasta jest już pewne.

-Na najbliższej sesji Rady Miasta Torunia przedstawię radnym projekt uchwały o odwołaniu Skarbnika Miasta Torunia. Pani Magdalena Flisykowska będzie zajmowała to stanowisko do 31 stycznia br. Na jej miejsce zaproponuję Radzie powołanie Pani Anety Pietrzak, dotychczasowej dyrektorki Wydziału Budżetu UMT.

Dodajmy, że najbliższa sesja Rady Miasta jest zaplanowana na czwartek 27 stycznia.

Przypomnijmy, że Magdalena Flisykowska pracuje w Urzędzie Miasta od 2003 roku. Stanowisko skarbnika objęła w 2011 roku. Była i jest oceniana przez prezydenta oraz radnych bardzo wysoko - jako świetny fachowiec od finansów publicznych.

Polecamy

Wiceprezydent Mól zaczął pracę, jest nowy podział obowiązków

Odejście skarbnik Torunia to nie jedyna zmiana w kadrze kierowniczej Urzędu Miasta. Od poniedziałku 17 stycznia pracę jako wiceprezydent zaczął Adrian Mól. Zajął stanowisko opuszczone 1 września przez Zbigniewa Rasielewskiego. Jest ono „przypisane” Prawu i Sprawiedliwości na podstawie porozumienia programowego tego ugrupowania z prezydentem Zaleskim.

Od poniedziałku w Urzędzie Miasta obowiązuje nowy schemat organizacyjny. Prezydent przyporządkował w nim poszczególne wydziały urzędu wiceprezydentom: Zbigniewowi Fiderewiczowi, Adrianowi Mólowi i Pawłowi Gulewskiemu. Temu pierwszemu podlegają: Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Wydział Gospodarki Komunalnej, Wydział Inwestycji i Remontów oraz Wydział Sportu i Rekreacji. Wiceprezydent Mól ma przypisany Wydział Edukacji, Wydział Rozwoju i Programowanie Europejskiego, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Biuro Toruńskiego Centrum Miasta oraz Biuro Rewitalizacji. Wiceprezydent Gulewski odpowiada za pracę Wydziału Architektury i Budownictwa, Wydziału Geodezji i Kartografii, Wydziału Obsługi Mieszkańców, Wydziału Środowiska i Ekologii oraz Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

Prezydent Zaleski nadzoruje oczywiście całość funkcjonowania Urzędu Miasta, a bezpośrednio podlegają mu m.in. Wydział Promocji oraz Wydział Promocji i Turystyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Spraszam Smiało
Niech Pan Wchodzi.
D
DOBRE SOBIE !!!
"...wpływ na to miała niełatwa sytuacja finansowa miasta, spowodowana przez pandemię..."

A może niegospodarność i lekka rączka towarzysza Zaleszczenki i jego klakierów oraz biurw z UM ? Przecież od kilkunastu lat tek komuch rujnuje miasto, a jemu POdobnie POKOmusze POpłuczyny głosują na niego przedłużając agonię Torunia !!!
Dodaj ogłoszenie