Toruń. Izba Przemysłowo-Handlowa buduje siedzibę z Nicolaus Bankiem, a Nicolaus Bank swoją

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Budowa nowej siedziby Nicolaus Banku przy Skłodowskiej-Curie
Budowa nowej siedziby Nicolaus Banku przy Skłodowskiej-Curie Agnieszka Bielecka/Polska Press
Udostępnij:
Nicolaus Bank partneruje przy budowie siedziby IPH przy ul. Sportowej i sam buduje swoją. Dodatkowo Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE dołącza do IPH.

Obejrzyj: Remont ulicy Długiej w Toruniu

Nowa siedziby współpartnerów

26 października 2021 roku wmurowano kapsułę czasu w fundamenty Intelligent Business Centre Lab, który będzie częścią nowej siedziby Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu, powstającej przy ul. Sportowej. Będzie to nowoczesny budynek biurowy o charakterze livinglab i fablab, wyposażony w rozbudowaną infrastrukturę sieci szkieletowej i elementy budynku inteligentnego, który będzie służył do testowania w warunkach rzeczywistych różnych rozwiązań technicznych (np. automatyki budynkowe i systemów zarządzania budynkiem) i technologicznych (internet rzeczy, systemy informatyczne, itp), a także wszelkich produktów i usług stanowiących wyposażenie biur. Partnerem inwestycji jest Nicolaus Bank, który sam buduje swoją nową siedzibę przy ul. Skłodowskiej-Curie.

Polecamy

ECFC dołączyło do IPH w Toruniu

Jedna z najmłodszych toruńskich instytucji kultury - Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE została nowym członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu. Wejście w szeregi organizacji przedsiębiorców pozwoli ECFC na rozwijanie współpracy z lokalnym biznesem i prezentowanie firmom swojej przyszłej całorocznej oferty, skierowanej także do lokalnego środowiska gospodarczego.

Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE, inwestycji współfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Toruń ma szanse stać się impulsem dla dalszego rozwoju miasta i budowy jego wizerunku europejskiego centrum festiwalowego, targowego i kongresowego. Istotną rolę, zarówno w procesie inwestycyjnym jak i w późniejszym funkcjonowaniu instytucji powinni odegrać lokalni przedsiębiorcy. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu jest najlepszym miejscem do zbudowania więzi i relacji biznesowych między organizatorami instytucji oraz zainteresowanymi firmami. Organizacja funkcjonuje od 1989 roku, głównie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, zrzeszając aktualnie kilkaset firm reprezentujących różne branże – od IT, doradztwa ubezpieczeniowego przez usługi finansowe, prawnicze, HoReCa, po marketing i produkcję. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu łączy ludzi i biznesy, przeprowadziła już tysiące konsultacji, zrealizowała setki usług doradczych dla lokalnego biznesu oraz przeprowadziła dziesiątki projektów unijnych, pomagając Firmom Członkowskim pozyskać finansowanie na rozwój. W ubiegłym roku IPH wraz z Nicolaus Bankiem rozpoczęła w Toruniu budowę nowoczesnego biurowca Inteligent Business Centre Lab, w którym Firmy produkcyjne, usługowe i badawcze z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zyskają miejsce do testowania wypracowywanych rozwiązań.

Polecamy

Znaczenie ECFC dla Torunia

Atrakcyjna, całoroczna oferta wydarzeń odbywających się w Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE ma szansę przekonać gości naszego miasta do pozostania w nim na dłużej i ułatwi walkę ze stereotypowym postrzeganiem Torunia jako miasta „na jeden dzień”. Wraz z sąsiadującymi na Jordankach obiektami Centrum Kulturalno – Kongresowego i Centrum Sztuki Współczesnej siedziba ECFC stworzy centrum kulturalne, którego renoma będzie wykraczać poza granice regionu, a nawet naszego kraju. Funkcjonowanie tego typu obiektów, odwiedzanych przez tysiące gości z całego świata, bezpośrednio oddziałuje przede wszystkim na sektor małych i średnich przedsiębiorstw, których wiele skupionych jest w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu i które już trzy lata temu w roku 2019 odczuły korzyści płynące z organizacji w Toruniu Festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Przyjęcie ECFC w poczet członków Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu to bez wątpienia początek owocnej współpracy między oboma instytucjami i kolejny krok na drodze do budowania bliskich relacji między toruńskimi przedsiębiorcami a instytucjami i twórcami kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie