Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Toruń jak jeden plac budowy

Joanna Pociżnicka
Pl. Hoffmana, Polna czy Łódzka to jedynie kilka przykładów realizowanych inwestycji. Robotnicy pracują w pocie czoła, a my pytamy, jak się odnaleźć na tym placu budowy?

Pl. Hoffmana, Polna czy Łódzka to jedynie kilka przykładów realizowanych inwestycji. Robotnicy pracują w pocie czoła, a my pytamy, jak się odnaleźć na tym placu budowy?

<!** Image 3 align=none alt="Image 175052" sub="Infografika:Kamil Mójta">Rok 2011 upłynie pod znakiem wszechobecnych remontów. Nic dziwnego, miasto przeznaczyło na ten cel aż 25 milionów złotych, a 285 mln złotych przeznaczono na inwestycje drogowe, w tym także budowę mostu. Prace trwają niemal w każdej dzielnicy. - Roboty są prowadzone na głównych ciągach komunikacyjnych - mówi Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. - Takimi punktami są: pl. Daszyńskiego, pl. Hoffmana, przy Bema za chwilę ruszy budowa hali sportowej. Utrudnień należy się spodziewać również w zachodniej części miasta.

<!** reklama>Według Miejskiego Zarządu Dróg, ten rok jest wyjątkowo pracowity. - W 2011 roku zaplanowaliśmy wiele strategicznych remontów, m.in ulicy Skłodowskiej-Curie. Prace na ulicy Polnej będą natomiast realizowane w nocy od godz. 19 do 5 rano. Wszystko po to, by w dzień można było jeździć normalnie - tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik MZD.

Tylko jak jeździć normalnie przy tak dużej liczbie remontów? Może być ciężko. Zmiana organizacji ruchu czeka nas m.in na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do pl. Skarbka, od Szosy Lubickiej do pl. Daszyńskiego, od ul. Dąbrowskiego do ul. Dobrzyńskiej, czy od ul. Grudziądzkiej do Głowackiego. Sporo zmian? A to jedynie kilka przykładów. Żeby zupełnie nie zgubić się w remontach, MZD przygotował na swojej stronie internetowej: ww.mzd.torun.pl, mapę wszystkich utrudnień oraz objazdów w mieście.- Chcemy ułatwić kierowcom poruszanie się po mieście - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD.

- Dzięki naszej mapie będą mogli zaplanować trasę przejazdu, uwzględniając realizowane prace - mówi dyrektor. Mapa jest na bieżąco aktualizowana. Dzięki temu każdy kierowca może uniknąć newralgicznych punktów i niepotrzebnego stania w korkach. Czy będą mieli tyle cierpliwości? Drogowcy są dobrej myśli. - Okres urlopowy jest najlepszy do prowadzenia robót drogowych, ponieważ kończy się szkoła, mieszkańcy wyjeżdżają na urlop, a natężenie ruchu drogowego w mieście jest zdecydowanie mniejsze niż w innych porach roku - tłumaczy Marcin Kowallek. - Dlatego też jest to czas, w którym prowadzimy prace bardzo intensywnie. Warto na bieżąco sprawdzać utrudnienia i objazdy, bo dzięki temu można zaoszczędzić czas i nerwy - dodaje dyrektor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska