Toruń. Jest praca! Dla kogo i za jaką pensję?

Toruń. Jest praca! Dla kogo i za jaką pensję?

Małgorzata Oberlan

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Bezrobocie w Toruniu spadło do 6 procent

Bezrobocie w Toruniu spadło do 6 procent ©Grzegorz Olkowski

Kierowca, sprzedawca, pracownik branży IT, spawacz i operator maszyn - to dla nich w Toruniu jest najwięcej ofert pracy. Bezrobocie w mieście spadło do 6 procent. Pensje wzrosły w sklepach i niektórych firmach. Np. Boryszew przy produkcji daje 2,2-2,7 tys. zł brutto.
Bezrobocie w Toruniu spadło do 6 procent

Bezrobocie w Toruniu spadło do 6 procent ©Grzegorz Olkowski

Kierowcy ciężarówek i autobusów są na czele listy pożądanych przez pracodawców. „Od 5000 zł” - taką pensją kusi kandydatów firma Mar-Mut, szukająca 10 kierowców ciężarówek, rozwożących towar po Rosji i Ukrainie. Inne toruńskie firmy do pracy na lokalnym rynku próbują jednak zatrudniać za stawki „od 1850 zł brutto”. Mają kłopot, bo chętnych do pracy za takie pensje brakuje.
Zobacz galerię: Praca w Kujawsko-Pomorskim. Jakich pracowników poszukują firmy?

Głód kierowców wciąż czuje też toruński MZK. Obecnie przez Urząd Pracy szuka 10 kierowców autobusów. Stawki? „13,65-15,30 zł za godzinę plus dodatki wynikające z kodeksu pracy oraz regulaminu wynagrodzenia”.

Cały czas potrzebni są też sprzedawcy. Lidl, Tesco i Biedronka walczą o nich, podnosząc pensje. Carrefour w Toruniu szuka obecnie i kasjerów, i ekspedientów do stoisk towarowych, np. rybnych. Oferuje „od 1850 zł brutto”, jak czytamy w ogłoszeniu. Atrakcyjniejsze warunki zdaje się mieć np. Biedronka, która płaci kasjerom nie mniej niż 2300 zł brutto. W październiku drugi raz w tym roku dała podwyżki. A jak płacą zakłady produkcyjne? Boryszew Automotive Plastics szuka 40 operatorów maszyn. Zapewnia 2,2-2,7 tys. zł brutto wynagrodzenia i „lekką pracę”, jak pisze w ogłoszeniu.

Czytaj też: Nagie modelki w reklamie trumien

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo