Brawo Victoria! Komplet wyników klasy okręgowej

Mirosław ROLAK, [email protected], /dor, KAR/
Fragment meczu w  Bodzechowie, gdzie Victoria Skalbmierz pokonała Jandar 2:1.
Fragment meczu w Bodzechowie, gdzie Victoria Skalbmierz pokonała Jandar 2:1. Fot. Mirosław Rolak
Lider, Wicher Miedziana Góra przegrał w Samborcu, ale utrzymał się na pierwszym miejscu w tabeli. Bardzo skutecznie zagrała Unia Sędziszów, strzelając 9 goli. Rewelacyjnie spisuje się wiosna Victoria Skalbmierz, która wygrała w Bodzechowie z Jantarem. To już czwarte z rzędu zwycięstwo Victorii.

Marcin Zychalski, trener Astry Piekoszów:

-Zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie, mieliśmy zdecydowaną przewagę. W pierwszej połowie graliśmy pod wiatr, udało się utrzymać bezbramkowy remis. Po przerwie graliśmy z wiatrem i mieliśmy zdecydowaną przewagę. Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu, po falstarcie wróciliśmy do gry.

LZS Samborzec - Wicher Miedziana Góra 2:1 (0:1), Cezary Zięba 55, Wojciech Gawroński 84 - Seweryn Koza 44 z karnego.
Samborzec: Kielecki - Kulczycki, Zięba, Grądziel, Trześniewski (88. Biało), Gawroński, Zbyrad, Szymański, Kanios, Zych (85. Gąsiorek), Drozdowski (37. Surowiec).
Wicher: Buras - Foks, Śliwa, Siedlarz (85. Foderowicz), Sobczyk, Wesołowski (60. Czyż), Spyra, Wrona, Skrobot, Piotrowicz, S.Koza.

Moravia Morawica - Sparta Dwikozy 3:2 (1:2), Sławomir Różkiewicz 38, Kamil Dziewięcki 65, Michał Roter 67 - Michał Hołody 4, Jerzy Mazur 22.
Moravia: P. Kubicki - Jasiński (70 Sołtys), Zegadło, Roż-kiewicz, W. Młynarczyk (46 M. Chlebowski) - B. Młynarczyk, Kozak, Szymkiewicz (46 Dziewięcki), Śmiałowski (46 K. Kubic-ki) - Roter, P. Strójwąs.
Sparta: Tworek - B. Lebida, Niziołek, Bidas, Orawiec - Knobelsdorf (70 Zajder), Czarwiński, Mazur, M. Lebida (60 Ma-ziarz) - Hołody (86 Rybus), Boleń.

W sobotnim spotkaniu w Morawicy zwyciężyli gospodarze, ale początkowo mogło się wydawać, że to zespół gości zdobędzie w tym meczu trzy punkty. Już w 5 minucie Sparta objęła prowadzenie po bramce Michała Hołody. Kwadrans później goście mogli się cieszyć z dwubramkowej przewagi, a na listę strzelców wpisał się grający trener Sparty - Jerzy Mazur. Przed przerwą gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola, którego zdobył Sławomir Rożkiewicz, któremu w trafieniu do bramki pomógł silnie wiejący wiatr. W przerwie trener Moravii - Jacek Pawlik dokonał trzech zmian, po których gospodarze zaczęli grać dużo lepiej. W 53 minucie Kamil Dziewięcki zdobył wyrównującą bramkę, a 14 minut później Michał Roter podwyższył wynik spotkania na 3:2. Do końca meczu mimo prób Sparcie nie udało się odrobić straty.

- W pierwszych pięciu minutach mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Później straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy. Przed przerwą Sławek Rożkiewicz kopnął piłkę w stronę bramki, która poleciała z wiatrem, wpadła do bramki. W przerwie dokonałem trzech zmian, które wniosły bardzo dużo do gry. Szczególnie muszę pochwalić Kamila Dziewięckiego, który rozegrał bardzo dobrą połowę, a tak-że Michała Rotera - mówi Jacek Pawlik, trener Moravii Morawi-ca.

Astra Piekoszów - Koprzywianka Koprzywnica 4:0 (0:0) , Zychalski 51, 72 z karnego i 90, Hajduk 58.
Astra: Trela - Mikołajczyk, D. Marek, Banaś, Karbownik - Rówiński, Kaczmarski (70 Szymoniak), Śladkowski, K. Marek (80 Mularczyk) - Hajduk (75 Zaława), Zychalski.
Koprzywianka: S. Grdeń - Chmielowiec (75. Gach), Na-sternak, Ryński - K. Pyszczek - Krakowiak, Kiliański, Mrozik, Piątkowski - Ł. Pyszczek, Zwolski (75 S. Pyszczek).
Marcin Zychalski zaliczył pierwszy hat trick w tym sezonie. Pierwszą bramkę zdobył strzałem z 16 metrów w długi róg. Drugą wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Szymonie Hajduku. Trzecia była najbardziej efektowna - Marcin Zychalski strzelił lewą nogą z około 20 metrów i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki Koprzywianki.

Klimontowianka Klimontów - Sokół Rykoszyn 1:1 (0:0) , D. Ferens 63 - M. Kleszcz 47.
Klimontowianka: Kaniewski - Farian, Gawryś, Krawczyk, Sudy - Gaweł, Koczot, Chwała, Siudak - Wójciak, D. Ferens (65 Grosicki).
Sokół: Sroka - Ł. Szymański, M. Wijas (46 Buczak), Pod-dębniak (46 Pakuła), Włodarczyk - Domagała, P. Szymański, M. Podgórski (65 Smolarczyk), Stańczyk (70 Król) - S. Wijas (46 Buczak), M. Kleszcz.
-Zagraliśmy bardzo dobry mecz - agresywnie, poprawnie w ataku - i zasłużenie wywalczyliśmy remis - powiedział Piotr Zio-mek, członek zarządu Klimontowianki. Bramka dla jego drużyny padła po akcji Karola Wójciaka - ładnie uderzył, bramkarz gości odbił piłkę, dopadł do niej Daniel Ferens i z bliska wepchnął do siatki.
-Mieliśmy szansę na zwycięstwo. Szczególnie w drugiej połowie stworzyliśmy kilka dobrych okazji, mieliśmy słupek, poprzeczkę, ale nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. Szkoda - mówił Paweł Wijas, trener drużyny z Rykoszyna.

Jandar Bodzechów - Victoria Skalbmierz 1:2 (1:0), Michał Kosowski 18 - Przemysław Antos 68, Robert Ciekalski 76.
Victoria: Pałaszewski - Stalmach, Karpiński, Rechowicz, Idziak, Kupiszewski (65. Magiera), Maj (46. Szostak), Ciekalski, Włudarz, Krawczyk (75. Pszczoła), Antos.
Unia Sędziszów - Zryw Łopuszno 9:1 (6:1), Wojciech Zapalski 5, 43, 83, Grzegorz Samburski 12, 35, Radosław szota 19, Rafał Cielebała 24, Grzegorz Brozek 70, Grzegorz matelski 81 z karnego -
Unia: Otręba - Żebrowski, Surówka (63. Surdel), Krupa, Zasada (57. Kornobis), Bratek, W. Zapalski, Matelski, Cielebała, Szota (63. Rozborski), Samburski (57. Brożek),

Nidzianka Bieliny - Zenit Chmielnik 2:2 (1:1), Mateusz Pindral 4, Łukasz Gajda 86 - Dawid Gwarek 35, Paweł Kołdras 71.
Nidzianka: Iwan - Adamczyk, Satro, Gałka, Marcin Pindral, Maciejski (80. Sito), Kraj (78. Gajda), Kowalczyk, Bąk (65. Sot), Bochniak, Mateusz Pindral.
Zenit: Chudzik -Tomczyk, Radomski, Pietryka, Waluś, Osman, Radwański (70. Buras), Nędza, Zadorski, Rogala (82. Ogórek), Gwarek (68. Kołdras).

GKS Rudki - OKS Opatów 3:1 (0:1), Maciej Wiącek 70, Bartosz Borowiec 78, Marcin Wojciechowski 85 - Fraszczyk 12.
Rudki: Rafalski - Łebek, Ł. Kowalski, Dawidowicz, P. Wiącek (65. M. Wiącek), Kosmala, Wojciechowski, Borowiec, D. Kowalski (63. Graczak), K. Kowalski (88. Wiecha), Piekarz (55. Brzozowski).

Opatów: Durlej - Partyka, Łowicki (60. Gardynik), Curyło, Nowacki, K. Dziadowicz (80. Wasilewski), M. Dziadowicz, Rusak, Fraszczyk (80. Frańczak), Cybula, Czaja.

W następnej kolejce, 16-17 kwietnia: Wicher - Moravia (1:0), Sparta - Klimontowianka (0:3), Sokół - Jandar (0:0), Victoria - Rudki (0:2), Opatów - Unia (1:1), Zryw - Astra (1:0), Koprzywianka - Nidzianka (5:2), Zenit - Samborzec (3:5),

Najlepsi strzelcy: 15 - Sebastian Wijas (Sokół), 14 -Seweryn Koza (Wicher), Grzegorz Samburski (Unia), 13 - Marcin Zychalski (Astra), 11 - Wojciech Jagodziński (Zenit), 10 - Marcin Madejski (Klimontowianka), Paweł Kołdras (Zenit).