MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruń. Na Szosie Okrężnej trwa remont i rozbudowa. Skończy się za ponad rok

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
Remont i rozbudowa Szosy Okrężnej mają się zakończyć w sierpniu przyszłego roku
Remont i rozbudowa Szosy Okrężnej mają się zakończyć w sierpniu przyszłego roku Grzegorz Olkowski
To jeden z najbardziej uciążliwych remontów dla torunian wykonywany w ramach dotacji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ale też finalnie powinien znacznie poprawić komunikację samochodową w zachodniej części Torunia.

Przypomnijmy, że Szosa Okrężna zmieni się na odcinku prawie 780 metrów. Po zakończeniu prac powstanie tu zupełnie nowy układ drogowy. Do dyspozycji kierowców będą dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy, po stronie wschodniej, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości dwóch i pół metra i chodnik o szerokości dwóch metrów. Z kolei po stronie zachodniej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech i ół metra. Na skrzyżowaniu ulicy Gagarina z Szosą Okrężną powstanie rondo turbinowe, co usprawni ruch w tym miejscu.

Inwestycja w Okrężną za 18,5 miliona złotych

W ramach zadania zostanie wybudowane oświetlenie, usunięte zostaną kolizje elektroenergetyczne. Przebudowane zostaną sieci teletechniczne i sanitarne. Wykonawca - firma ONDE S.A. wybuduje sieć wodociągową i kanalizację deszczową. Inwestycja kosztuje prawie 18,5 miliona złotych, z czego ponad 2,1 mln zł przeznaczono na urządzenie zieleni. Na realizację zadania, miasto pozyskało 50 procent dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach budowy i przebudowy kluczowych odcinków dróg. Rozbudowa potrwa do sierpnia 2025 roku.

Co obecnie dzieje się na Szosie Okrężnej?

> - W tej chwili prace trwają na jezdni zachodniej, czyli tej wyłączonej z ruchu oraz na części nowego ronda turbinowego, które powstaje na skrzyżowaniu Szosy Okrężnej i ulicy Gagarina - mówi Agnieszka Kobus - Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. - Drogowcy pracują także na odcinku od ul. Gagarina do skrzyżowania z Łukasiewicza. Wykonane zostało koryto jezdni i warstwa odsączająca z piasku. Na tym odcinku trwa również ustawianie krawężników. Zabezpieczono rurami ochronnymi sieć ciepłowniczą, która „biegnie” pod Szosą Okrężną. Do tego celu użyto około 40 metrów rur.

Polecamy

Usuwają kolizje energetyczne

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gagarina w kierunku ulicy Polnej budowana jest kanalizacja teletechniczna i usuwane są kolizje energetyczne. Równolegle trwa demontaż starego oświetlenia. Od poniedziałku (13 maja) rozpoczęło się korytowanie jezdni po stronie wschodniej, na odcinku od pętli tramwajowej UMK do skrzyżowania Szosy Okrężnej z Gagarina.

Jednocześnie trwa budowa przyłączy wodociągowych, które w przyszłości zasilą zlokalizowane przy Szosie Okrężnej obiekty UMK i ogrody działkowe. Na przełomie maja i czerwca tego roku wykonawca rozpocznie przebudowę magistrali wodociągowej, która jest zlokalizowana pod ul. Gagarina.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska