Toruń. Nowa wystawa w Młynie Wiedzy

Toruń. Nowa wystawa w Młynie Wiedzy

mf

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Młyn Wiedzy już od kilku lat przyciąga nie tylko najmłodszych

Młyn Wiedzy już od kilku lat przyciąga nie tylko najmłodszych ©Sławomir Kowalski

Jak odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy? Wystarczy odwiedzić ekspozycję „…to takie proste!” w Młynie Wiedzy podczas piątkowej Nocy Naukowców.
Młyn Wiedzy już od kilku lat przyciąga nie tylko najmłodszych

Młyn Wiedzy już od kilku lat przyciąga nie tylko najmłodszych ©Sławomir Kowalski

Wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Podstawę systemu wystawowego stanowią klocki gry komputerowej Tetris, których różne układy będą harmonijnie tworzyły kompozycję ekspozycji.

Zobacz galerię: Start balonu stratosferycznego spod Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy


Wszystkie strefy zostały zaprojektowane w różnorodnej kolorystyce, tak by zwiedzający bez problemu mógł przyporządkować pojedynczy eksponat do danego obszaru. Strefy zostały zaprojektowane w sposób przestronny, umożliwiający nieograniczony dostęp i obsługę eksponatów przez osoby niepełnosprawne.

Jednym z najważniejszych czynników na tej wystawie będzie kreatywność i innowacyjność zwiedzającego, który dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, będzie mógł odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.

Eksponaty mają na celu m.in. rozwijanie pamięci krótkotrwałej, wspomaganie logicznego myślenia i zdolności manualnych, zrozumienie prawa Pascala poprzez użycie specjalnej pompki i podniesienie siedziska, poznanie zasady Dynamiki Newtona poprzez przesuwanie krążków o różnej masie i wielkości. Zwiedzający sprawdzą jak następuje zamiana energii potencjalnej w kinetyczną poprzez turniej rzutów do tarczy czy przemianę energii potencjalnej w elektryczną. Mechaniczny teatr pozwoli na rozwój umiejętności technicznych i zdolności motorycznych. Dostępne będą okulary do rzeczywistości wirtualnej. Na stanowisku „człowiek przyszłości” będzie można zapoznać się z historią i możliwościami transplantologii. W specjalnym symulatorze będzie można zaprojektować swój pojazd przyszłości i odbyć nim wyścig.

Czytaj także Dwa wernisaże w CSW Znaki CzasuW przestrzeni wystawy zaplanowano także specjalny kącik dla dzieci. Będzie pełnił rolę punktu kontaktowego dla rodzin z małymi dziećmi. Treści naukowe dla najmłodszych zostały przygotowane w formie zabawy i w sposób łatwo przyswajalny dla dzieci. Różnorodność odpowiednich zabawek i ilustrowanych mediów pomogą rodzicom i dzieciom aktywnie spędzić czas i równocześnie uczyć się.

Wystawa zostanie udostępniona 30 września w trakcie Europejskiej Nocy Naukowców. Zwiedzanie wszystkich ekspozycji Centrum będzie odbywało się w turach: 18-20, 20-22, 22-24. Bezpłatne wejściówki będą wydawane przed budynkiem Centrum na pół godziny przed rozpoczęciem każdej z tur. Liczba miejsc jest ograniczona do 300 osób na jedną turę.Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo