Bliżej awansu

(suw)
Tytan Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 79:88 (20:17, 30:22, 12:25, 17:24).

W trzecim meczu w rywalizacji play off o miejsca 1-8 (do trzech wygranych) w I lidze koszykówki mężczyzn, Kotwica Kołobrzeg pokonała na wyjeździe Tytana Częstochowa 88:79 i do awansu do półfinału brakowało jej tylko jednego zwycięstwa. Wczoraj o godz. 19 w Częstochowie rozpoczął się czwarty mecz w tej konfrontacji i być może on już zadecydował o tym, że Kotwica zagra w półfinale. O wyniku tego spotkania poinformujemy w sobotnio-niedzielnym wydaniu.
W pierwszych dwóch kwartach środowego meczu nic nie wskazywało na to, że kołobrzeżanie zanotują sukces. Miejscowi rozpoczęli od prowadzenia 7:0, a później w 8 minucie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 20:10. W końcówce pierwszej kwarty gracze Kotwicy jednak zdobyli siedem punktów nie tracąc żadnego i dobrze też zaczęli drugą kwartę, obejmujac nawet w 12 minucie prowadzenie 24:22. Jednak w kolejnych minutach znów dominował Tytan i na przerwę schodził z zapasem jedenastu punktów (50:39).
Od początku trzeciej kwarty szkoleniowiec Kotwicy zmienił ustawienie w defensywie i to przyniosło pożądany efekt. Do ostatnich dziesięciu minut gry kołobrzeżanie przystepowali prowadząc różnicą dwóch punktów. Gospodarze często próbowali rzutów z dystansu by odwrócić bieg wydarzeń, ale byli w tym elemencie gry nieskuteczni. Natomiast goście, którzy grali konsekwentnie w obronie po niecelnych rzutach miejscowych koszykarzy zbierali piłkę z tablicy i wyprowadzali skuteczne kontry. W 35 minucie kołobrzeżanie wygrywali 76: 66, a później przez kolejnych pięć minut kontrolowali już to co działo się na parkiecie.