Torunianie stanęli na najniższym stopniu podium

Zawodnik TSŻ Toruń Przemysław Binkowski prezentuje puchar za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych Nadesłana
Zawodnicy TSŻ Toruń sięgnęli w Ostrowie Wielkopolskim po brązowy medal Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych. O końcowej kolejności na podium zadecydował ostatni bieg turnieju finałowego.

Złoto wywalczyli reprezentanci gospodarzy - miejscowego Wiraża (43 pkt), srebro trafiło do zawodników Lwów Częstochowa (42), a trzecie miejsce zajęli torunianie (40). Na czwartym miejscu finałową rywalizację zakończyła ekipa Szaweru Leszno (34).

Przed ostatnim wyścigiem ostrowianie i częstochowianie mieli po 39 punktów. Nasi zawodnicy tracili do rywali jedno „oczko”. Decydującą gonitwę zwyciężył Bartosz Grabowski. Drugi był Marcin Szymański, a trzeci do mety dojechał Przemysław Binkowski.

Punkty w finale dla torunian wywalczyli: Remigiusz Burchardt 10 (1, 4, 4, 1), Marcin Paradziński 11 (2, 3, 3, 3), Paweł Cegielski 11 (1, 3, 4, 3) i Przemysław Binkowski 8 (1, 3, 2, 2). Na torze nie pojawił się Adam Bożejewicz.

Ekipa TSŻ dość pewnie awansowała do finałowego turnieju. W turnieju eliminacyjnym nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni. Również ćwierćfinał zakończył się ich pewnym zwycięstwem. W półfinale było już nieco gorzej. Wygrała w nim ekipa Lwów (52), a torunianie zajęli drugie miejsce (40).

Warto dodać, że przed rozpoczęciem rywalizacji odbył się mecz towarzyski Polski z Wielką Brytania. Triumfowali gospodarze 86:70. Sześć punktów dla biało-czerwonych zdobył Przemysław Binkowski (4, 2, t, -), zaś cztery „oczka” dołożył Adam Bożejewicz (3, 1).