Toruńscy działacze świętowali 15 lat SLD

Toruńscy działacze świętowali 15 lat SLD

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Parlament Europejski w Brukseli

Parlament Europejski w Brukseli ©Jacek Smarz

Toruńscy politycy SLD obchodzili wczoraj 15 lat istnienia partii pod tą nazwą i prezentowali kandydatkę do Parlamentu Europejskiego, Urszulę Polak.
Parlament Europejski w Brukseli

Parlament Europejski w Brukseli ©Jacek Smarz

- Przez te 15 lat niezmiennie jesteśmy partią, która interesuje się ludźmi i ich problemami. Różne to były czasy, różnie sytuowaliśmy się jako SLD, ale zawsze była to partia niezbędna w polskiej rzeczywistości - podkreślał Marian Frąckiewicz, przewodniczący Rady Miasta Torunia.
- Ostatnie 4 lata nie są dla nas najlepsze, jeśli chodzi o reprezentowanie mieszkańców w radzie, ale staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu Torunia, podejmujemy wiele inicjatyw.
Te 15 lat nauczyło nas bardzo dużo. Wyciągamy z tego wnioski i dzisiaj możemy z otwartą przyłbicą powiedzieć, że startujemy w tym cyklu wyborów z przekonaniem, że uzyskamy poparcie, bo lewica w Polsce jest potrzebna.
Szef klubu radnych SLD Tomasz Kruszyński stwierdził z kolei, że wbrew opiniom środowisk prawicowych, największe sukcesy są dopiero przed Sojuszem Lewicy Demokratycznej, ale i w przeszłości partia ma się czym poszczycić. - Kiedy SLD rządziło, był wzrost gospodarczy, a bezrobocie malało. Zostawialiśmy Polskę zawsze w lepszym stanie, niż ją zastawaliśmy. Chwalił także kandydatów lewicy do Parlamentu Europejskiego - Liderem listy jest jeden z najaktywniejszych eurodeputowanych, Janusz Zemke. Kandydaci z naszej listy to nie są tak zwani spadochroniarze, nie pomylą nazwy miejscowości.
- Jestem jedną ze zwykłych mieszkanek Torunia, ale urodziłam się w Bydgoszczy w związku z tym będę czyniła wszystko, żeby zbliżać ludzi do siebie - deklarowała Urszula Polak, trzecia na liście Sojuszu do PE. - Kandydując do UE pragnę wnieść tam własne doświadczenie związkowe. 4 kwietnia w Brukseli odbyła się ogromna manifestacja skupiająca prawie 50 tysięcy osób z 36 krajów, z przesłaniem, że przede wszystkim gospodarka i należyte prawo daje szanse na rozwój, że kryzys nie powinien w takim stopniu dotykać pracobiorców, a omijać banki. Unia musi się zmienić. Unia socjalna to jest moje credo.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo