Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Toruński Festiwal Książki. Nowy kryminał, książki dla dzieci i polskie miasta

Mirosława Kruczkiewicz
Filip Springer to znany reportażysta
Filip Springer to znany reportażysta Polska Press
Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, Katarzyna Grochola, opowie m.in. o swojej najnowszej powieści.

W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, że było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę morderstwa. Tak zaczyna się akcja nowej książki Katarzyny Grocholi „Zranić marionetkę”. Co autorkę poczytnych powieści obyczajowych skłoniło do sięgnięcia po wątek kryminalny? Będzie ją można o to zapytać jutro o godz. 19 w Dworze Artusa.
Spotkanie z autorką takich bestsellerów jak „Nigdy w życiu!” i „Serce na temblaku” będzie inauguracją 25. Toruńskiego Festiwalu Książki.

O Polakach i Niemcach

W programie drugiego dnia festiwalu, w piątek 7 czerwca, są aż trzy wydarzenia. O godz. 9 w filii Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Okólnej 196 młodzi czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać z Elizą Piotrowską, autorką wielu książek dla dzieci, w tym serii o myszce Tupciu Chrupciu.
- Eliza Piotrowska jest z wykształcenia historyczką sztuki i w swoich książkach bardzo umiejętnie przekazuje dzieciom wiedzę z tej dyscypliny - mówi Łukasz Wudarski, dyrektor organizującego festiwal Dworu Artusa.

Zobacz też:

Wysoka na prawie 4 metry, długa na 6 metrów, do tego podświetlona – taka ma być tężnia wzorowana na ciechocińskiej, która wkrótce stanie w Osadzie Leśnej na Barbarce. Ogłoszono właśnie przetarg na jej wykonanie. Tekst: Alicja Cichocka-Bielicka>>>>WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH

Tężnia podświetlona LED – gdzie stanie nowe cudo?

Drugie piątkowe spotkanie odbędzie się w Dworze Artusa o godz. 18.30. Gunter Hofmann, autor książki „Polacy i Niemcy. Droga do europejskiej rewolucji roku 1989/90” będzie rozmawiał z publicystą, znawcą problematyki niemieckiej Adamem Krzemińskim.
„W rozmowie z czołowymi politykami zachodnioniemieckimi i polskimi, m.in. z Tadeuszem Mazowieckim, Bronisławem Geremkiem, Adamem Michnikiem, a także Wojciechem Jaruzelskim i Mieczysławem Rakowskim i z byłymi dysydentami enerdowskimi Gun-ter Hofmann starał się wywiedzieć, jak z perspektywy czasu oceniają własne działanie i mechanizmy, które doprowadziły do historycznego przełomu w Europie” - tak Adam Krzemiński napisał w „Polityce” o książce Hofmanna.

Zobacz też: Co przyciąga klientów do galerii handlowej Atrium Copernicus? MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak ma wyglądać miasto?

Hasłem przewodnim festiwalu jest w tym roku „Miasto”. Dlatego trzecia piątkowa propozycja to dyskusja o tym, jak powinny wyglądać miasta, by były wygodne i piękne. O godz. 19.30 w Książnicy Kopernikańskiej będą o tym dyskutować Filip Springer i Beata Chomą-towska.
Filip Springer to znany reportażysta, antropolog, autor m.in. książek „Miedzianka. Historia znikania” i „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”. Dziennikarka Beata Chomątowska napisała m.in. książki „Stacja Mura-nów” i „Betonia”.

Zobacz też: My, ludzie toruńskiego Apatora

NowosciTorun

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska