Toruńskie Anioły awansowały do play off

Zawodnicy Angels Toruń mają powody do radości. Drużyna awansowała do play off i powalczy o awans do pierwszej ligi Jacek Smarz
Blisko tysiąc osób kibicowało zawodnikom Angels Toruń w derbowej potyczce z Archers Bydgoszcz. Nasz zespół, myśląc o awansie do play off, musiał ten mecz wygrać.

Porażka spowodowałaby, że podopieczni Billego Moore’a skończyliby sezon.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli torunian. Pierwsze przyłożenie dla naszej ekipy zdobył Łukasz Kuśmirek. Później niemoc w defensywie błękitno-białych wykorzystali bydgoszczanie. Goście zdobyli kolejne cztery przyłożenia. Do remisu 7:7 doprowadził Paweł Kubiak. Właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta.

Kolejne przyłożenia, w drugiej części gry, padły łupem Dawida Gajewskiego, Arkadiusza Kwinty i Mateusza Marciniaka. Wtedy Angels przegrywali już 7:26. Jeszcze przed przerwą drużyna prowadzona przez amerykańskiego szkoleniowca nieco zniwelowała swoje straty, po punktach wywalczonych przez Tomasza Kuskę i Radosława Trojanowskiego. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości z Bydgoszczy 32:19.

Po zmianie stron torunianie ruszyli do odrabiania strat. Po trzeciej kwarcie Angels, za sprawą przyłożenia Łukasza Kośmirka i podwyższeniu Rafała Kalety, przegrywali już tylko 27:32.

Podopieczni Bill’ego Moora decydujący cios zadali w końcówce meczu. Decydującą akcję gospodarzy wykończył Jakub Mazan i miejscowi mogli się cieszyć z wygranej 33:32.

- To było niesamowite spotkanie - powiedział Bill Moore, trener Angels Toruń. - Bardzo wysoko przegrywaliśmy, ale na szczęście zdominowaliśmy drugą połowę. Spodziewałem się „wojny” na boisku i tak też było. Teraz mamy sporo czasu na wyleczenie kontuzji.

O końcowym układzie w tabeli zdecyduje spotkanie Bydgoszcz Archers - Seahawks Sopot. Jeśli mecz wygrają bydgoszczanie, to oni awansują do play off, a „Anioły” zajmą pierwsze miejsce w tabeli. Gdyby sopocianie byli górą, to oni awansują do dalszej fazy, a nasza drużyna zajmie drugą lokatę. Początek rywalizacji o awans do pierwszej ligi zaplanowano na 20 września.