Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Toruńskie galerie sztuki nie próżnują. Co nowego od CSW i Wozowni?

Mirosława Kruczkiewicz-Siebers
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers
Plakat zapowiadający wykład prof. Macieja Konopki
Plakat zapowiadający wykład prof. Macieja Konopki Archiwum galerii
Centrum Sztuki Współczesnej organizuje konkurs! Czasu pozostało niewiele, ale zadanie można wykonać właściwie od ręki. Pod warunkiem, że zna się dzieje swojej rodziny.

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu do wtorku 15 grudnia czeka na rodzinne opowieści z historią regionu w tle. Chodzi o przybliżenie sylwetek ludzi, którzy przysłużyli się naszemu miastu, czy szerzej - regionowi, a ich dokonania niekoniecznie funkcjonują w powszechnej świadomości. Jeśli wśród naszych bliskich był (albo jest) ktoś taki, napiszmy o nim. Wystarczy tekst na 1500-2000 znaków.

Zobacz wideo: Abonament RTV - pojawiły się nowe zasady i... zapłacimy więcej

Bohaterzy codzienności

- Chcemy dotrzeć do osób, które mogłyby nam opowiedzieć o kimś ze swoich bliskich, zasłużonym, a często mało znanym bohaterze codzienności - wyjaśnia Paulina Tchurzewska, kierowniczka działu promocji CSW.

Polecamy

Akcja zatytułowana „Portret przodka” ma formę konkursu. Do wygrania są tablety i czytniki elektroniczne. „Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonały moment na przypomnienie postaci zasłużonych dla budowania polskości na różnych polach, nie tylko na polu państwowości, ale też przemysłu, handlu, rzemiosła, kultury i sztuki” - piszą organizatorzy konkursu finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

CSW czeka na krótkie wypowiedzi pisemne o dowolnej formie i o objętości 1500–2000 znaków. Zgłoszenia przyjmowane są tylko za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie internetowej CSW pod adresem https://portrety.csw.torun.pl/konkurs/. Autorów niepełnoletnich w formularzu reprezentują rodzice lub opiekunowie.

Jak najmniej plastiku!

Natomiast Galeria Sztuki „Wozownia” zaprasza w czwartek 17 grudnia przed ekrany komputerów. O godz. 18.30 na facebookowym profilu oraz na kanale YouTube galerii transmitowany będzie wykład dr. hab. Macieja Konopki. Mowa będzie o tym, czy i jak projektanci rozmaitych przedmiotów codziennego użytku mogą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Punktem wyjścia prelekcji będzie raport pt. „Ziemianie projektują”, którego inicjatorem i współtwórcą jest dr hab. Maciej Konopka. Raport ukazuje zestaw rozwiązań – do wykorzystania przez projektantów - które pomagają w walce z zalewem plastiku i w zmniejszeniu śladu węglowego.

Czytaj także

Opracowanie „Ziemianie projektują” uzupełniło wydany przed rokiem raport ekspertów na temat katastrofy klimatycznej, zatytułowany „Ziemianie atakują”. Dr hab. Maciej Konopka, absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i profesor w macierzystej uczelni, zajmuje się między innymi projektowaniem opakowań i tworzeniem identyfikacji wizualnej marek i produktów. Jest współtwórcą sukcesów rynkowych tak znanych marek, jak „Heyah” czy „Ernst and Young” i produktów, takich jak „Żołądkowa Gorzka” czy „DayUp” oraz wielu innych artykułów. Na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP prowadzi Pracownię Projektowania Opakowań i Marek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska