Trefl nieco bliżej awansu do półfinału

Maciej Mroczyński
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Anwil Włocławek uległ na wyjeździe Treflowi Sopot 78:84. Drugie spotkanie odbędzie się dziś o godz. 18, także w Sopocie.

Włocławianie zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę, natomiast słabo spisali się po przerwie.

Dobra obrona Anwilu od początku spotkania ograniczała ofensywne poczynania gospodarzy i po dziesięciu minutach było 21:14 dla gości. Mecz przybrał zły obrót, gdy na parkiecie pojawili się rezerwowi. Początek drugiej kwarty Trefl wygrał 10:0 obejmując prowadzenie w 14. min. Końcówka należała jednak do Anwilu, który, prowadzony przez Łukasza Majewskiego, szybko odzyskał utraconą przewagę i na przerwę zszedł z siedmiopunktowym prowadzeniem.

<!** reklama>Na początku trzeciej kwarty goście grali bardzo nieskutecznie, co szybko wykorzystali gospodarze doprowadzając w 26. min do remisu, a po 30. min było 57:56 dla Trefla. Jeszcze gorzej włocławianie zaprezentowali się w ostatniej odsłonie. Trefl w 37. min prowadził dwunastoma punktami. Dystansowe trafienia Majewskiego i Pluty pozwoliły Anwilowi wrócić do gry (78:76 w ostatniej minucie), jednak w końcówce ważny rzut spudłował Chris Thomas i rywale nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Trefl - Anwil 84:78 (14:21, 20:20, 23:15, 27:22)

Trefl: P. Kikowski 14 (1x3), D. Ceranić 13, G. Gustas 10 (2), A. Waczyński 9 (1), M. Stefański 7 oraz L. Kinnard 15 (4), F. Dylewicz 8, S. Ljubotina 5, L. Harrington 3.

Anwil: A. Pluta 15 (3), Ł. Majewski 14 (3), N. Jovanović 11 (1), P. Miller 7, D. Thompson 5 (1) oraz C. Thomas 8, S. Morrison 6, S. Modrić 4, D. Berisha 4, B. Diduszko 2, S. Hajrić 2.