Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
MMKS Katarzynki Toruń przegrały 38:82 z Pszczółką Polski...

Trudny początek memoriału. Katarzynki bez żadnych szans w meczu z Pszczółką [zdjęcia]

MMKS Katarzynki Toruń przegrały 38:82 z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Mecz otworzył IV Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego. Turniej potrwa do niedzieli.

W piątek, w dniu meczu, Katarzynki po raz pierwszy spotkały się w pełnym składzie - do Torunia przyjechały dwie ostatnie brakujące zawodniczki. Jeszcze niedawno na treningach obecne były... cztery koszykarki. W tej sytuacji nie może dziwić, że obie drużyny dzieliła przepaść.

W pierwszej połowie Katarzynki trzymały jeszcze wynik, tracąc najczęściej około 10-15 punktów. Już w tej części spotkania po cztery faule popełniły jednak Maja Scekić i Emilia Tłumak. W drugiej połowie obydwie grały już krótko, a przewaga lublinianek błyskawicznie rosła - dość powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich kwart gospodynie łącznie zdobyły 9 punktów.

Z przebiegu meczu i uzyskanego wyniku trudno wyciągnąć jakikolwiek poważniejszy wniosek - Katarzynki będące zaledwie po kilku treningach, w dodatku odbytych w niepełnym składzie, nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalkami. - Może za miesiąc będzie można powiedzieć coś więcej - przyznała Emilia Tłumak, która wyszła na boisko w pierwszej piątce Katarzynek.

IV Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego potrwa do końca tygodnia. W sobotę o 13 odbędzie się mecz Politechniki Gdańskiej z Pszczółką. W niedzielę, również o 13, z klubem z Gdańska zagrają torunianki. Oba mecze odbędą się w hali "Spożywczaka".

Do momentu podpisania nowej umowy z Energą, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu, nasze zawodniczki grają pod szyldem MMKS Katarzynki.

MMKS Katarzynki - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 38:82 (17:26, 12:20, 7:18, 2:18)
MMKS Katarzynki Toruń: Dedić 10, Tłumak 6, Urbaniak 5, Telenga 3, Scekić 2 oraz Dobrowolska 7, Niedziółka 2, Urban 2, Podkańska 1
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Popovic 16, Peterson 14, Adamowicz 13, Degbeon 11, Sklepowicz 8, Szott-Hejmej 6, Labuckiene 5, Day 4, Pawłowska 3, Trzeciak 2

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej!

[lista]

[*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf

[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf

[*] Najczęstsze pytania;nf

[/lista]

Isaac Del Toro wygrał pierwszy etap wyścigu Vuelta Asturias! Rafał Majka na podium!