Trzy minuty do zwycięstwa

Sławomir Pawenta
W najciekawszym meczu 24. kolejki Orange Ekstraklasy PGE Bełchatów zremisował z Legią Warszawa 2:2 (0:1).

Legia była bardzo blisko zwycięstwa w Bełchatowie. Do 87. minuty prowadziła 1:0, po bramce starającego się o polskie obywatelstwo Brazylijczyka Rogera Guerreiro, ale w końcówce spotkania padły jeszcze trzy gole. W efekcie mecz zakończył się remisem 2:2, co pozwoliło legionistom utrzymać drugą pozycję w klasyfikacji. Wicemistrzowie Polski z Bełchatowa są z kolei na ósmym miejscu.

Pierwszy remis Groclinu

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze Wisły Kraków, którzy pewnie zmierzają po 11. w historii klubu tytuł mistrza Polski. Lider tabeli pokonał Ruch Chorzów 2:0 i w ten sposób odniósł 20. zwycięstwo w tym sezonie.

<!** reklama>W pierwszej połowie prowadzenie “Białej Gwieździe” zapewnił najskuteczniejszy ligowiec - Paweł Brożek. To jego 16. gol w tym sezonie. Po przerwie wynik ustalił Czech Tomas Jirsak.

W Zabrzu 14 tys. kibiców obejrzało dość emocjonujące spotkanie, jednak zabrakło bramek. Górnik zremisował z Groclinem 0:0. To pierwszy remis zespołu z Wielkopolski na wyjeździe w tym sezonie.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł czwarty w tabeli Lech Poznań. Podopieczni trenera Franciszka Smudy pokonali Odrę Wodzisław Śl. 2:0. Gole zdobyli Grzegorz Wojtkowiak i rezerwowy Przemysław Pitry.

Otrząsnęli się piłkarze Kolportera Korony Kielce i pokonali na własnym stadionie ŁKS Łódź 2:0. W 34. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał głową Krzysztof Gajtkowski. Ważnym momentem spotkania była czerwona kartka, którą sędzia Grzegorz Gilewski ukarał za zagranie ręką poza polem karnym młodego bramkarza łodzian Ukraińca Kostiantyna Machnowskiego tuż przed przerwą. W końcówce wynik ustalił Brazylijczyk Edi Andradina.

Rozczarowani kibice

Rozczarowani byli kibice w Lubinie, gdzie Zagłębie zremisowało z Polonią Bytom 0:0. Goście od 51. minuty grali w osłabieniu, gdyż Mariusz Przybylski, po uderzeniu jednego z rywali, opuścił boisko wskutek czerwonej kartki.

Bardzo dobrze spisuje się ostatnio Cracovia. W sobotę ekipa trenera Stefana Majewskiego wygrała w Sosnowcu z zamykającym tabelę Zagłębiem 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla “Pasów” uderzeniem z rzutu wolnego Dariusz Pawlusiński.

Włoch Stefano Napoleoni zapewnił pierwsze od 23 lutego ligowe zwycięstwo Widzewowi Łódź. Jego dwa gole zdecydowały o wygranej z Jagiellonią Białystok 2:0.(PAP)