MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzynasta emerytura dla emerytów i rencistów będzie wypłacana w tym określonym terminie. Sprawdź szczegóły

mfred
13. emerytura to spory zastrzyk gotówki dla emerytów i rencistów. Wypłata tego świadczenia rozpocznie się w kwietniu.  O ile wzrosło to świadczenie i konkretnie na jakie kwoty mogą liczyć emeryci? Tyle w 2024 roku wyniesie 13. emerytura. >>>>>>>SPRAWDŹ
13. emerytura to spory zastrzyk gotówki dla emerytów i rencistów. Wypłata tego świadczenia rozpocznie się w kwietniu. O ile wzrosło to świadczenie i konkretnie na jakie kwoty mogą liczyć emeryci? Tyle w 2024 roku wyniesie 13. emerytura. >>>>>>>SPRAWDŹ
13. emerytura to spory zastrzyk gotówki dla emerytów i rencistów. Wypłata tego świadczenia rozpocznie się w kwietniu. 13. emeryturę otrzymają wszyscy uprawnieni do tego seniorzy. Już wiadomo, że w tym roku wypłaty będą wyższe niż przed rokiem. O ile wzrosło to świadczenie i konkretnie na jakie kwoty mogą liczyć emeryci? Zobacz, ile w 2024 roku wyniesie 13. emerytura.

13. emerytura przysługuje emerytom i rencistom od kilku lat. To dodatkowe świadczenie pozwala na zwiększenie portfela seniorom.

Komu przysługuje 13.emerytura?

Po raz pierwszy trzynasta emerytura została wypłacona w 2019 roku, a rok później stała się świadczeniem gwarantowanym ustawowo dla wszystkich emerytów i rencistów.
Wiadomo już, że w tym roku seniorzy również mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Trzynasta emerytura trafi do emerytów i rencistów już w kwietniu.
Tyle wyniesie 13.emerytura. Zobacz TUTAJ
Dodatkowe świadczenie pieniężne wypłacone zostanie osobom, które 31 marca roku, w którym wypłacane jest świadczenie, są uprawnione do:

  • emerytury – w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej,
  • renty z tytułu niezdolności do pracy – w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych,
  • renty szkoleniowej,
  • renty socjalnej,
  • renty rodzinnej,
  • rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego,
  • świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych,
  • nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
  • świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

Tyle wyniesie 13.emerytura. Zobacz TUTAJ

Wysokość 13.emerytury

Waloryzacja emerytur i rent wyniesie w 2024 roku 12,12 procent. 13. emerytura wypłacana jest w wysokości obowiązującej w danym roku emerytury minimalnej. Od 1 marca 2024 r. najniższa emerytura (jak również renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna) wyniesie już 1780,96 zł brutto i wzrośnie o 192,52 zł. Najniższa emerytura netto wyniesie ok. 1620,65 zł. Ile zatem trzynastki na rękę, czyli netto otrzymają emeryci i renciści? Jak czytamy na wiadomosci.radiozet.pl wyliczenie 13. emerytury na rękę nie było proste. Zależy to bowiem od wielu czynników. Wiadomo jednak, że dzięki waloryzacji będzie ono wyższe niż przed rokiem. To o ile wzrośnie zależy od wysokości emerytury jaka senior pobiera co miesiąc z ZUS.
Zobacz ile wyniesie 13.emerytura.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska