TSŻ z kolejnym medalem

Marcin Paradziński (z lewej) i Przemysław Binkowski
Marcin Paradziński (z lewej) i Przemysław Binkowski Krystian Góralski
Zawodnicy TSŻ Toruń wywalczyli w miniony weekeend w angielskim Exeter tytuł Wicemistrzów Europy Drużyn Klubowych w speedrowerze.

Tym samym torunianie poprawili osiągnięcie z poprzedniego sezonu, gdy w Kaletach sięgnęli po brązowe medale. Warto dodać, że nasz zespół ma w swoim dorobku również tytuł mistrzowski, który wywalczył w 2008 roku.

Ekipa TSŻ-u startowała w Anglii w składzie: Przemyslaw Binkowski, Remigiusz Burchardt, Pawel Cegielski, Marcin Paradzinski i Jaroslaw Szeps.

Rywalizacja od początku układała się po myśli naszych zawodników.

Torunianie bez większych problemów triumfowali w kwalifikacjach i uzyskali bezpośredni awans do ćwierćfinału. W nim było sporo emocji. Bezpośredni awans do półfinału dał bowiem ekipie z Grodu Kopernika dopiero ostatni bieg, w którym triumfował Binkowski. Najlepsi okazali się zawodnicy Wednesfield Aces (45 pkt), a na drugim miejscu uplasowali się torunianie (41).

W półfinale nasi zawodnicy okazali się najlepsi (47 pkt) i wraz z ekipą z Leszna (42) awansowali do finału.

W decydującej rozgrywce ekipa TSŻ zajęła drugie miejsce (46 pkt). Triumfowali zawodnicy Wirażu Ostrów (49), a na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci Szaweru Leszno (36).
Punkty w finale dla TSŻ zdobyli: M. Paradziński 13 (2, 3, 4, 4), P. Binkowski 9 (3, 1, 4, 1), R. Burchardt 11 (3, 3, 4, 1), P. Cegielski 13 (2, 4, 4, 3), J. Szeps ns.